İstanbul Hareketli İtalya Turları

Seyahat için İstanbul Hareketli İtalya Turları oldukça yaygın bir hale geldi ve İtalya sınırları içerisinde yer alan güzellikleri çok daha yakından görmek isteyen kişiler için ülkemizde bulunan tur şirketleri tarafından çok sayıda farklı tur düzenlenmekte ve bunların önemli bir kısmı İstanbul hareketli olmaktadır. İtalya turları ülke içerisinde yer alan bir kenti kapsadığı gibi birden fazla kenti de kapsayabilmekte ve insanlar istemesi halinde bunların İstanbul hareketli olanlarına katılabilmektedir. Ülkemizden yapılan yurt dışı turlarının çok önemli bir kısmının hareket noktası İstanbul’dur. Burada yer alan Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanlarından kalkan uçaklar İtalya’nın Roma ve Milano gibi kentlerinde yer alan havaalanlarına inmektedir. Buralardan başlayan geziler farklı noktalarda sona erse dahi yine uçaklar İstanbul’a gelmektedir. Böylece İstanbul’dan gezilere katılmak isteyen kişilerin talepleri karşılanmış olmaktadır.

İtalya içerisinde birbirinden özel noktalar bulunmakta ve bunlar yapılan geziler ile daha yakından görülebilmektedir. Geziler farklı şekillerde yapılmakta olup bunların bir kısmı uçak ile ulaşım sağlandıktan sonra otobüs ile yapılmaktadır. Diğer kısmı ise uçak ile İtalya’ya gelindikten sonra gemi ile yapılmaktadır. Gemi ile yapılan gezilerde insanlar genellikle kıyı kesiminde bulunan kentleri gezme fırsatı bulmaktadır. İtalya içerisinde Roma, Napoli ve Bari gibi önemli liman kentleri bulunmaktadır. Limanlar ya bu şehirler içerisinde yer almaktadır ya da bunların çok yakınında bulunmaktadır. İnsanlar kendi zevk ve tercihlerine bağlı olarak bunlar arasından istediklerini tercih edebilmektedir. Hatta bazı turlarda İtalya dışındaki ülkelerin şehirleri de program içerisinde yer almakta ve kişiler buraları da görebilmektedir.

İtalya içerisinde yer alan tarihi yapılardan önemli bir kısmı ülkenin başkenti olan Roma içerisinde yer almaktadır. Roma’nın çok önemli medeniyetlerin merkezi konumunda olması bunun en önemli nedenleri arasında yer almaktadır. Kolezyum, İspanyol Merdivenleri, kiliseler ve katedraller gibi çok sayıda önemli eser burada yer almakta ve dünyanın hemen her yerinden gelen kişiler bunları ziyaret etmektedir. Bir başka önemli kent ise Napoli’dir. Burası da bir liman şehri kabul edilmekte ve özellikle gemi ile yapılan gezilerde duraklardan bir tanesi olarak kullanılmaktadır. İnsanların ilgisini çekebilecek farklı eserler burada yer almaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*