Türk Hava Yolları ile Malta Turu

Sizde Türk Hava Yolları ile Malta Turu yaparak ufak bir mola için Türk havayollarının ayrıcalıklı uçuş şartlarına sahip bir yolculuk ile küçük bir ada ülkesinin sevgi dolu kucağında bir tatile başlayarak kendinizi bambaşka dünyaların içerisinde bulabilirsiniz. Malta’nın tarihsel turları ve eğlenceli gece hayatını keşfettiğinizde Türkiye’ye dönmek istemeyecek ve hava yolu şirketinden bilet satın almamak için elinizden geleni yapacaksınız.
Kısa bir tatil imkanınız ve sayılı günleriniz var ise Malta daha ilk günden Üç Şehirler ve Valetta ile sizi zamanda geri gitmeye davet ediyor. Orta Çağ’a kadar inebileceğiniz başkentin tarih kokan sokaklarında turlayabilirsiniz.

Yorulmadığınızı farz ediyoruz çünkü sırada Vittoriosa, Senglea ve Cospicua var. Burada panaromik bir gezi yapabilir, daha önce muhtemelen görmediğiniz çok fazla şeye dokunabilirsiniz. Bu kadarla kalmıyor tabi ki. Sonraki gün dünden biraz yorgun da olsanız Santa Maria Assunta Kilisesi’ni ziyaret edin derim. İçerideki 200 kiloluk mermi oldukça ilgi çekicidir. Buradan sonra rotanızı Dingli Cliff’e çevirebilir, 20 yıl sonra bile hala bakıp gülümseyebilmeniz için eşsiz bir manzara ve tertemiz havaya karşı fotoğraf çektirebilirsiniz. Rabat’ın dar ve otantik sokaklarının da fotoğraf albümlerinize çok yakışacağına biz eminiz.

Hadi şimdi gelin gerçek dünyaya dönelim. Tabi dönebilirsek… Toplam uçuşunuz 2,5 saat olacağından Türk Hava Yolları’nda ekonomi sınıfını tercih edebilirsiniz. Yalnız gitmeden önce zorunlu seyahat sigortanızı da mutlaka yaptırın. Başınıza son dakika dert olmasın. Eğer bir tur şirketi ile anlaşmışsanız firma yetkilileri ile muhakkak en az 48 saat önceden iletişime geçin ve son durum hakkında bilgi alın. Herhangi bir değişiklik olabilir ya da umalım ki olmasın ama bir aksilik belki de… Pasaportunuzu da mutlaka kontrol edin. Pasaportunuz normal bir pasaport ise 10 yıldan eskimiş olması durumunda, diğer pasaportların da 5 yıllık vadelerini doldurmuş olmaları durumunda geçerli bir vizeniz olsa dahi, hava alanından geri dönmek zorunda kalabilirsiniz. Bununla birlikte Malta’ya yolculuğunuz için pasaportunuzun ülke çıkış tarihinizden itibaren daha en az 6 ay süresi olması gerektiğini de unutmamalısınız. Umarız Malta’ya doyabilirsiniz…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*