Büyük Polonya için THY ile 7 Gece

Avrupa kıtası üzerinde yer alan önemli ülkelerden bir tanesi olan Polonya için ülkemizde bulunan tur şirketleri tarafından düzenlenen Büyük Polonya gezisi toplamda 7 gece sürmekte ve bu geziye katılmak isteyenler THY uçağı ile seyahat ederek bahsedilen bölgeye gitmektedir. Avrupa’nın kuzey bölgelerinde yer alan ülkelerden bir tanesi olan Polonya içerisinde farklı güzellikler bulunmakta ve bunları çok daha yakından görmek isteyen kişiler için düzenlenen Büyük Polonya gezisi sayesinde insanlar 7 gece 8 gün boyunca ülkenin önemli noktaların ayrıntılı olarak gezme fırsatı bulmaktadır. Ülkemizde yer alan kişiler buraya yapılacak olan geziye ilgi göstermekte ve katılımlar genellikle istenilen seviyelerde olmaktadır. Bu da yapılacak olan etkinliklerin daha güzel geçmesini sağlamaktadır.

Ülkemizin ve dünyanın en önemli hava yolu şirketleri arasında bulunan THY uçağı İstanbul’da hareket ettikten sonra Kösici’de bulunan uluslararası havalimanına iniş yapmaktadır. Burada karşılanan yolcuları görevliler şehir turu için kent merkezine götürmektedir. Kösici’de çok önemli yapılar bulunmakta olup bunlar ayrıntılı olarak gezildikten sonra ülkenin önemli kentlerinden bir diğerine geçilmektedir. Avrupa’nın en önemli kentleri arasında olan Krakow Lehistan’ın başkentidir ve hiçbir savaşta yıkılmamıştır. Krakow şehrinde öncelikle konaklama yapılacak olan otele gidilmekte ve buraya yerleşim sağlanmaktadır. Daha sonra bir süre dinlenme fırsatı bulan katılımcılar kenti daha yakından görebilmek için yapılan panoramik şehir turuna katılmaktadır. Bu gezi esnasında Barbakan, Florianska Caddesi, Meryem Ana Bazilikası gibi yapılar ziyaret edilmektedir.

Yapılan gezide katılımcılar Krakow’da 2 gece geçirmekte ve burayı ayrıntılı olarak gezmektedir Daha sonra ise ülkenin bir başka önemli kenti Wroclaw’a geçilmektedir. Buraya aynı zamanda kuzeyin Venedik’i de denilmektedir. Bunun nedeni ise kentin toplamda 12 ada üzerinde yer almasıdır. Bu adalar arasındaki bağlantıyı sağlamak için ise 124 köprü kullanılmaktadır. Şehir içerisindeki yapılarda farklı mimariler kullanılmıştır. Buradan sonra sırasıyla Torun, Gdansk ve Varşova’ya geçilmektedir. Buralarda yer alan yapılar ziyaret edilirken ülkenin önemli lezzetleri tadılmaktadır. Böylece katılımcılar buraya ait olan kültürü de tanıma fırsatı bulmakta ve bu durumdan keyif almaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*