Avrupa Ülkelerine Ucuz Özel Tur Paketi

Ekstra geziler için Avrupa Ülkelerine Ucuz Özel Tur Paketi önemli bir rol oynamaktadır, bolca yapıldığı 7 gece 8 günlük Hollanda Almanya Fransa İsviçre ve İtalya turu için başlangıç noktası olarak İstanbul Atatürk Havalimanı tercih edilmektedir ki sabah saatlerinde başlayan turun ilk durağı Amsterdamdır. Hollanda Almanya Fransa İsviçre ve İtalya turu 1 Gün gezilerinde Amsterdamda  Kraliyet Sarayı başta olmak üzere gezilecek bütün noktalar ziyaret edilir. Ulusal Anıt ve Madame Tussauds Müzesi’nin bulunduğu Dam Meydanı, Nieuwe Kerk, Amsterdam’ın en güzel ve ünlü meydanlarından Rembrandtplein, kırmızı fener sokağı,  dünyaca ünlü elmas fabrikası görülür. 2. Gün:   Köln şehrinde, rengarenk asma kilitlerle renklendirilmiş Hohenzollern Köprüsü, Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki muhteşem Köln Dom Katedrali gezildikten sonra Rhein ve Mosel’in birleştiği Almanya’da nehirlerin kraliçesi olarak adlandırılan Koblenz’e geçilir. Şehirde, I. Wilheim Heykeli, Anıt Çeşme,  ağzından su fışkıran çocuk motifli çeşmenin bulunduğu Jesuitenplatz Meydanı gezilir.

3.Gün: Koblenz Limanı’ndan nehrin her iki yanında bulunan yemyeşil kasabaların ortasında yükselen şatoların görüleceği Ren Nehri Turuna çıkılır. Sonrasında Rudesheim’e hareket edilir. Teleferikle Rudesheim’un en yüksek tepesine çıkılıp Neiderwalt Anıtı’nın olduğu parktan aşağıdaki yemyeşil bağların ve Ren Nehri’nin seyir keyfinden sonra Frankfurt’a geçilir.  4. Gün: Frankfurt şehrinde, Romer Meydanı, meydandaki Adalet Heykeli, Frankfurt Belediye Binası, Dom katedrali, Eisener Steg Köprüsü, Fressgasse Caddesi, eski opera binası olan Alte Oper, Mozart ve Goethe’nin heykelleri, Zeli Caddesi’nden sonra Heidelberg’e geçilir. Heidelberg’da, Avrupa’nın sadece yayalar için ayrılmış olan en uzun caddesi Hauptstrasse, Herkül Heykeli ve çeşme bulunan Marktplatz Meydanı, Eski Köprü gezildikten sonra  Strasburg’a gidilir. Avrupa’nın ikinci siyasi başkenti Strasburg’da, Avrupa Konseyi ve İnsan Hakları Mahkemesi binaları ile Avrupa Parlamentosu, Petit France bölgesi, Notre Dame Kilisesi, Kammerzeli Evi, Rohan Sarayı ve  şehrin en eski parkı Orangerie görülecek yerler arasındadır.

5.Gün: Üniversite şehri Freiburg’da, tüm eski şehri kaplayan küçük kanalcıklar, Freiburger Münster Katedrali, Kapalı Pazar, eski ve yeni belediye binaları Rathausplatz, büyük meydan Münsterplatz, Kaiser Joseph Caddesi, Augustiner Platz, Gerberau, Kanonenplatz gezilir. Her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret edilen Avrupa’nın en büyük şelalesi Rhein şelalesinden sonra Zürih’e geçilir. Zürih’te Evangelist Kilisesi, St.Peterskirche Kilisesindeki saat kulesi, Bahnhoff Strasse, Lindenhof Parkı görüldükten sonra İsviçre’nin incisi olan Luzern’e geçilir.  Luzern’de, 100’e yakın yağlı boya resmin sergilendiği Chapel Köprüsü, su kulesi ve Zürih Katedrali gezilir. 6.Gün: Doyumsuz güzellikleriyle Lugano şehrinde, gölü, Belediye binası, Monte San Salvatore Tepesi, parkları gezildikten sonra Como’ya geçilir. İtalya’nın 3.büyük gölü olan Como Gölü turundan sonra Milano’ya geçilir. Milano’da, Duomo Katedrali, La Scala Meydanı ve Victoria Manueal gezilir. 7.Gün: aşkların en sosyetik limanı Portofino’ya hareket edilir. Portofino’dan sonra Pisa’ya geçilir. 8.Gün: İstanbul’a dönülür.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*