Klasik İspanya Turu

İber yarımadası üzerinde bulunan ülkelerden bir tanesi olan İspanya içerisindeki güzellikleri daha yakından görmek isteyen kişiler için tur şirketleri tarafından farklı turlar yapılmakta ve insanlar bunlar sayesinde klasik eserler başta olmak üzere ülkenin farklı güzelliklerini daha yakından görme fırsatı elde etmektedir. İspanya turu kapsamında ülke içerisinde yer alan çok sayıdaki şehir ayrıntılı olarak gezilmekte ve klasik gezilere benzer bir program sayesinde insanlar söz konusu geziden çok büyük keyif almaktadır. Yapılan gezide panoramik turlar, otel konaklamaları, ulaşımlar, transferler ve vergiler ilgili şirketler tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca sayının yeterli olması durumunda Türkçe rehber desteği de verilmekte ve bu sayede ülke içerisinde bulunan güzellikler hakkında daha fazla bilgi alınabilmektedir.

İstanbul’da bulunan Atatürk havalimanından yola çıkan yolcular ilk olarak Valencia’ya gelmektedir. Bagaj ve diğer eşyalarını alan yolcular daha sonra burada bekleyen özel bir araç ile Barselona’ya geçiş yapmaktadır. Bilindiği gibi Barselona dünyanın en güzel kentleri arasında bulunmakta ve konaklama için çok sayıda otel şehrin farklı noktalarında yer almaktadır. Bunlardan bir tanesine yerleşen yolcular daha sonra ise panoramik şehir turuna katılmakta ve buradaki önemli noktaları ziyaret etmektedir. Mezuzalı evler, Aslan Heykeli, Katedral Meydanı gibi çok sayıda eser ilk gün görülmektedir. İkinci gün ise katılımcılara serbest zaman verilmekte ve isteyenler şehri gezerken isteyen kişiler ise ekstra ücret ödemek koşulu ile Park Güell’i ziyaret edebilmektedir. Buraya yapılan geziden insanlar çok büyük bir keyif almakta ve bundan dolayı da çok fazla tercih edilmektedir.

İlk dört gün Barselona’da geçtikten sonra Madrid’e geçiş yapılmaktadır. İspanya’nın başkenti olan Madrid aynı zamanda kralın şehri olarak da bilinmektedir. Madrid içerisinde PlazoMayor, Puerta Del Sol gibi önemli merkezler bulunmakta ve insanlar bunların ardından Boğa Güreşleri Meydanını görmektedir. Madrid’de ilk gün böyle geçmekte ve diğer günler de insanlar için ekstra turlar yapılmakta ya da serbest zaman verilmektedir. Klasik bir gezi olan İspanya turuna ülkemizden çok sayıda insan katılmakta ve gezi sonunda yine İstanbul’a dönülmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*