Burçak Targaç İle Kosice – Krakow – Lviv – Ukrayna

Ülkemizde bulunan tur şirketleri tarafından düzenlenen geziler ile insanlar çok farklı noktaları yakında görebilmekte ve bu şekilde yapılan turlardan bir tanesinde de Burçak Targaç ile Avrupa üzerinde bulunan Kosice, Lviv, Krakaow ve Ukrayna gibi farklı yerler gezilebilmektedir. Burçak Targaç ile yapılan gezide birden fazla yerin gezilmesi aynı zamanda oralara ait kültürlerinde görülmesi anlamına geldiğinden insanlar Kosice, Ukrayna, Krakow ve Lviv’in kültürlerini çok daha yakından görme fırsatı elde etmektedir. Yapılan planlamalara göre söz konusu gezinin toplam süresi yaklaşık bir hafta ya da bir haftadan biraz eksiktir. Dolayısıyla söz konusu yerler ayrıntılı olarak gezilebilmekte ve şehirler içerisinde yer alan bütün güzellikler daha yakından görülebilmektedir.

İstanbul’da yer alan Atatürk Havalimanından hareket eden Türk Hava Yolları uçağı ile ilk olarak Kosice’ye ulaşan yolcular burada görevliler tarafından karşılanmakta ve daha sonra şehir turu yapacakları otobüse götürülmektedir. Kosice içerisinde yer alan önemli noktalar yakından görüldükten sonra öğle saatlerine doğru Zacopanje’ye geçiş yapılmaktadır. Buradaki otele yerleşen katılımcılar bir süre dinlendikten sonra aynı şekilde burayı da gezmektedir. Otelde yapılan konaklama ile iyice dinlenen kişiler güne güzel bir kahvaltı ile başlamakta ve daha sonra da Krakow’a geçmektedir. Krakow’a geçiş yapılırken yol üzerinde bulunan bölgede tuz madeni gezisi yapılmaktadır. Daha sonra ise Krakow kent merkezine gidilmekte ve buradaki güzellikler daha yakından görülmektedir. Ardından buradaki otelde konaklama yapılmaktadır.

Ertesi gün yine Krakow’da geçmekte ve günün ilk kısmında Naziler tarafından kurulan en büyük toplama kampı ziyaret edilmektedir. Auschwitz adı verilen kamp görenleri oldukça etkilemektedir. Kamp görüldükten sonra ise kişilere serbest zaman verilmekte ve insanlar kentin istedikleri yerine gidebilmektedir. Buradan sonra Lviv’e geçiş yapılmakta ve önce otele yerleşim sağlanmaktadır. Burada yer alan Kahve Madeni, Gaz Lambası, Mazosch ve Kryvka gibi yerler gezilmektedir. Ayrıca geliş esnasında da yol üzerinde bulunan önemli noktalar ziyaret edilmektedir. Daha sonra ise uçak ile İstanbul’a dönüş sağlanmakta ve tur tamamlanmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*