En uygun malta turu

En uygun malta turu, Eğer tatil izniniz bahar ve yaz aylarına isabet ediyor ise Malta içinde küçük bir tura çıkarak trafik gürültüsünden uzak huzurlu birkaç gün geçirmek için en uygun zamanınız gelmiş demektir. Eşsiz manzarası ve otantik balıkçı köyleri ile turunuza devam ederken biraz soluklanmak isterseniz, Malta’nın misafirleri için tüm yabancı mutfak donanımlı restoranlarını en uygun yerlere konumlandırdığını görebilirsiniz.

En uygun malta turu

Malta’ya yolu düşen herkesin mutlaka Valletta’ya uğrasını tavsiye ediyoruz. Mükemmel Orta Çağ mimarisi ile göz dolduran başkentin orijinal yapısı bugün bile hala varlığını korumaktadır. Ancak tüm vaktinizi Valletta’da geçirmek Mdina’ya haksızlık olur. Orada göreceğiniz tüm güzellikler Mdina’da da bulunmaktadır. Mdina’yı Valletta’dan ayıran en önemli özellik trafiğe kapalı olmasıdır. Böylece gürültüden uzak mutlu günler geçirebilir bu arada da cam atölyelerini gezerek tüm ürünlerini ve yapılışlarını tek tek inceleyebilirsiniz. Evde dönüşünüzü bekleyen aile üyeleriniz için müthiş parçalar bulabileceğinize emin olun. Peki turunuz burada bitmeli mi? Tabi ki hayır. Gozo’ya gitmeden dönüş yaparsanız pişman olursunuz. Gladyatör, Truva ve Monte Kontu gibi başyapıtların hazırlandığı Dweijra’yı kesinlikle görmeli, Rabat Kalesi’nde birkaç kare fotoğraf çektirmeliniz. Ayrıca Marsaxlokk ve Marsascala’daki geleneksel hayata dokunmazsanız Malta turunuz yarım kalmış sayılır.

Malta’da keyif 7/24 devam etmektedir. Bu ülke, tarihi ve modernizasyonu birleştirebilmesi ile ünlü bir yer olduğu kadar aynı zamanda gece hayatı ile misafirlerini memnun etmektedir. Pacevile ve ST. Jullian’s’ta gördüğünüz her gece kulübüne hiç çekinmeden girebilir, eğlencenin doruklarında saatler geçirebilirsiniz. Gündüzleri de yemyeşil doğası, tertemiz havası ile sizi kucaklayan bu ülkede dağ bisikletleri kiralayabilirsiniz. Onları görmenizi bekleyen pek çok ev ve tapınağı olduğundan hiç şüpheniz olmasın. O hava sizi acıktırdığında ise Yunan, İtalyan, İspanyol, Fransız ve Kuzey Afrika’nın gurme mutfaklarından birinden Pastizzi, Timpana ya da meşhur Bragioli siparişi verebilirsiniz. Yanına da Hop Leaf söyleyebilirsiniz. Peki şimdi bitti mi? Yine hayır. Hazır Valletta’ya gitmişken ülkede sık sık düzenlenen festivallerde gönlünüzce vakit geçirebilirsiniz. Böylece Türkiye’ye döndüğünüzde bavullar dolusu eşyanızın yanında bir de görünmez çantalara doldurduğunuz anıları getirmiş olursunuz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*