Baltıklar & Polonya Turu

Farklı bir tatil isteyen kişiler için sunulan seçenekler arasında yer alan Baltıklar ile Polonya içerindeki güzellikleri yakından görmenin mümkün olduğu geziye katılmak isteyenlerin bu turu düzenleyen firmalarla görüşmesi yeterli olacaktır. Polonya ile Baltıklar bölgesinde yer alan birçok tarihi yapı ve doğal güzellik bulunmakta olup dünyanın dört bir tarafından olduğu gibi ülkemizden de çok sayıda insan buraya gitmektedir. Söz konusu gezinin ilke aşamasında İstanbul’dan hareket eden uçaklarla Tallinn kentine ulaşılmaktadır. Buradaki görevliler tarafından karşılanan yolcular havalimanından alınarak konaklama yapacakları otele götürülmekte ve buraya yerleşmeleri sağlanmaktadır. Daha sonra ise şehir gezilmeye başlanmaktadır. Tallinn oldukça köklü bir kenttir ve bundan dolayı da UNESCO tarafından dünya kültür mirası olarak kabul edilerek koruma altına alınmıştır.

Tallinn’de yapılacak olan panoramik şehir turundan sonra akşam düzenlenecek olan Viking Köyü Akşam Yemeği etkinliğine isteyenler katılabilmektedir. Buna katılmak istemeyen kişiler ise otelde dinlenebilmektedir. Diğer gün ise kişilere serbest zaman verilmekte ve ekstra ücret ödemek koşulu ile dileyen kişilere Helsinki turu yapılmaktadır. İkinci günü de belirtilen şekilde geçiren kişiler diğer gün Letonya’nın başkenti olan Riga’ya geçiş yapmaktadır. Riga’ya geçiş yapılırken de farklı bir mini gezinti yapılmakta ve Gutman mağarası, Gauja Milli Parkı gibi yerler görülmektedir. Riga’ya geçildiğinde kişilere yine serbest zaman verilmekte ve dileyenler otelde dinlenirken isteyenler de dışarıda kentin tadını çıkartabilmektedir.

Riga Avrupa’nın uzak noktaları arasında yer almasına rağmen burada çok sayıda yapı bulunmakta ve bunlardan bazıları Riga Kalesi ve St. Jacop Kilisesi’dir. Farklı bir mimari ile inşa edilen yapılar insanların fazlaca ilgisini çekmektedir. Buradan sonra ise Vilnius şehrine geçilmektedir. Burayı da aynı şekilde gezen katılımcıların bir sonraki durağı Polonya’nın başkenti olan Varşova’dır. Çok eski bir kent olan Varşova’da farklı kentler bulunmaktadır. İkinci Dünya Savaşından etkilenen kentler arasında yer alan Varşova o zaman neredeyse tamamen yıkılmıştır. Buradan sonra ise farklı bir Polonya şehri olan Krakow’a geçiş yapılmaktadır. Son olarak ise Kösice gezilmekte ve daha sonra İstanbul’a dönüş yapılmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*