Dalmaçya Kıyıları Hırvatistan – Slovenya – Avusturya – Almanya Turu

İstanbul Atatürk Havalimanından kalkan sabah uçağı ilk olarak Almanyanın Münih şehrinin havalimanına inmektedir ki sonrasında gidilen Avusturya Slovenya Hırvatistan derken Dalmaçya Kıyıları turu gerçekleşmiş olur. Dalmaçya kıyıları boyunca mavi yolculuk yapmak Hırvatistan Slovenya Avusturya ve Almanya turu yaparak muhteşem bir gezi yapmak için 8 gün 7 gece ideal bir süre olacaktır. 1. Gün: Bavyera eyaletinin başşehri Münih şehrinde, Marienplatz, Eski ve Yeni Belediye Binası, İsator Kapısı, Kral Ludwing’in altın mezarı, Meryemana Kilisesi gezildikten sonra Salzburg’a doğru hareket edilir. Salzburg’da, Avrupa’nın en büyük ve en iyi korunmuş kalesi Festung Hohensalzburg, Salzburg Katedrali, Mirabell Sarayı, eski şehir ve Residens Meydanı görülecek yerler arasındadır. 2.Gün: Dünyada görülmesi gereken 100 yer ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesindeki Hallstatt’ta, Kemik Evi anlamına gelen Beinhaus ve tuz mağaraları gezildikten sonra Sloevenya’ya geçilir.

Avrupa’nın en güzel 10 kasabası listesine giren Bled gölünde gezi yapıldıktan sonra Ljubljana’ya hareket edilir. Köprüler şehri olan Ljubljana’da Kunduracılar, Üçlü, Kasap, Ejderhalar Köprüleri, Preseren ve Kongresni Meydanı, keyifli Trubarjeva Caddesi görülecektir. 3.Gün: Dünyanın en uzun yeraltı mağarası Postajna Mağarası gezildikten sonra Hırvatistan’a geçilir. Hırvatistan’ın İstria bölgesinden Opotija’ya varılıp şehir turu yapılır. Hırvatistan’ın 3.büyük şehri Rijekea’da, St.Vitus Kilisesi, klasik tiyatro binası,  Eski Kapı, Tarsatlı Madonna Mabedi, Rijeka Üniversitesi, Tvornica fabrika binası görülür. 4.Gün: UNESCO Kültür Mirasları Listesindeki Plitvice Milli Parkı gezilir. Dünyadaki en güzel gün batımını izlemek için Zadar’a geçilir.   5.Gün: Zadar’da, St. Mary Kilisesi, Roma Forumu, St. Anastasya Katedrali, St. Donatus Kilisesi görülür. Ardından Dalmaçya’nın en önemli katedrallerinden ve UNESCO Dünya Mirası kapsamındaki St. James Katedrali, Venedik’i andıran Trogir’i gezdikten sonra Split’e gelinir.

Split turunda, Diclotean Palace, Split’in en renkli bölgesi Riva, Marjan Tepesi, St. Dominus’s Çan Kulesi gezilir. 6.Gün: Her yıl milyonlarca turistin uğrak noktası olan Hvar adası’na geçilir. Hvar’ın tarihi meydanı, en güzel nokta Tvrđava Španjola, Dünya Mirası Sit Alanı sayılan eski şehir Stari Grad ziyaret edilir. 7.Gün: Adriyatik’in incisi Dubrovnik’e vardıktan sonra, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki Eski Şehir, en işlek caddesi Stradun ve muhafızlarıyla ünlü Pile Kapısı, Onofri Çeşmesi, dünyaca ünlü Şehir Surları, Rektör Sarayı, Franciscan Manastırı gezilir. 8.Gün: Dünya’nın en genç devletlerinden Karadağ’a geçilir. İlk olarak ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi Kotor’a gidilir. Kotor’da Stari Grad’da yapılan yürüyüş ardından Budva’ya geçilir. Budva gezisi ardından havalimanına geçilerek İstanbul’a geri dönülür.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*