Ankara Çıkışlı Fransa Turu

Ülkemizin başkenti olan Ankara şehrinden çıkışlı olarak bir Avrupa üyesi olan Fransa ülkesine tur paketleri arasından birisini seçerek gezme ve tatil fırsatlarından 399€ ile 499€ fiyatları arasında değişen ücretler karşılığında yararlanabilirsiniz. İstanbul ve İzmir gibi şehir çıkışlı olarak da gerçekleştirilen bu turlar Ankara ilimizde de gerçekleştirilmektedir. Tatil yapacağınız tarih aralığı ve cebinize göre seçeceğiniz tur aracılığı ile Fransa’nın dilediğiniz bölgesini gezebilir veya istediğiniz tatil bölgesinde tatilinizi yapabilirsiniz. Fransa da turistik mekân denilince akla ilk gelen yer başkent Paris’tir. Oldukça turistik mekânı içerisinde barından bu şehri gezmek oldukça keyiflidir. Keyifli olmasının yanında öğreticidir de.

Paris turu yapanlar için genellikle geziler Eyfel Kulesi ile başlar. Eyfel Kulesi görüldükten sonra Champs Elysees, Louvre Müzesi, Etoile Meydanı gibi yerler gezildikten sonra Napolyon’un mezarı, Alexander Köprüsü gibi yerlerde gezilebilir. Buralar görüldükten sonra 1789 Fransız İhtilali ile ilişkilendirilen Concorte Giyotin Meydanı da gezilip görülecek mekânlar arasında sayılabilir. Eğer tur içerisinde planlanan mekânlar gezildikten sonra geriye vakit kalırsa serbest vakitleriniz içerisinde farklı yerleri gezebilir veya alışveriş yapabilirsiniz. Gün bitiminde ise otelinizde lüks bir şekilde konaklayabilirsiniz. Konaklamanızın ardında ertesi sabah güzel bir Paris kahvaltısının ardından turun içeriğine göre gezilerinizi sürdürebilirsiniz. Bu serbest zaman olabileceği gibi tur paketi içeriği ile alakalı olarak gezilerde de bulunabilirsiniz.

Bir dünya kenti olan Paris’te gezip görülecek yerler oldukça fazladır. Bunlar arasında Notre Damme Katedrali sayılabilir. Bu katedral gezildikten sonra Sacre Coeur Bazilikası, Montmarte Ressamlar Tepesi gibi yerler de gezilip görülmeye değer yerlerdendir. Dilerseniz Seine Nehrinde bir tekne turu da yapabilirsiniz. Seine Nehri içerisinde yapacağınız tur sayesinde adaların etrafında gezebilir, Paris içerisinde bulunan köprüleri bir de nehir tarafından görerek fotoğraflar çekinebilirsiniz. Bundan başka ressamları ile dünyaya nam salmış olan Tertre Meydanına giderek bohem yaşam tarzının burunlarınıza kadar geleceği bu yerleri gezebilirsiniz. Peki, bitti mi gezilecek yerler? Hayır, bitmedi ve geriye kalanlar da oldukça eğlenceli yerler. Karayip Korsanları Mağarası, Robinson’un Evi, Mark Twain’in Gemisi gibi daha birçok eğlenceli mekân ile turunuzu renklendirebilir bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*