Büyük İspanya Turu

Dünyanın en güzel ülkeleri arasında yer alan İspanya yıl içerisinde milyonlarca turisti misafir etmekte ve bunlar arasında ülkemizdeki tur şirketleri tarafından yapılan İspanya turu ile gelenler de bulunmaktadır. Büyük bir tur olan söz konusu gezi kapsamında ülke içerisinde yer alan birçok şehir gezilmekte ve burada bulunan güzellikler çok daha yakından görülmüş olmaktadır. Yapılan gezi kapsamında Madrid, Barselona gibi şehirler gezilmekte ve buralarda yer alan otellerde konaklanmaktadır. Oteller 3 ya da 4 yıldızlı olmakta ve buralarda katılımcılara sadece kahvaltı verilmektedir. Bunun temel nedeni ise güne otelde başlayan kişiler akşam yemeğinden sonra otele dönmek durumdadır. Bu da insanların dışarıda bulunan restoranlarda yemek yemesine neden olmaktadır. Böylece İspanyol lezzetleri de tadılmış olmaktadır.
Büyük İspanya Turuna katılan kişiler yolculuğa İstanbul’dan başlamakta ve ilk olarak Madrid’e gelmektedir. Yaklaşık 4 saat süren uçuşun ardından Madrid’e ulaşan kişiler buradaki görevliler tarafından karşılanmakta ve daha sonra da otele götürülmektedirler. Otelde biraz dinlenen tatilciler ilk olarak Madrid merkezinde yer alan Puerta Del Sol, Plaza Mayor ve Boğa Güreşi arenası gibi yerler ziyaret edilmektedir. Söz konusu yerlerin hikayelerini de Türkçe rehber dinleme fırsatı bulan katılımcılar böylelikle geziden daha fazla keyif almaktadır. Madrid’de bir gece konaklanmakta ve daha sonra İspanya’nın en güzel kentlerinden bir tanesi olarak kabul edilen Sevilla’ya geçilmektedir. Sevilla’da Endülüs dönemine ait birçok eser bulunmaktadır. Bu eserler ziyaret edilmekte ve isteyen kişiler için bir başka Endülüs kenti olan Cordoba’ya gezi düzenlenmektedir. Bu bölgede ayrıntılı olarak gezildikten sonra ise Granada şehrine geçiş yapılmaktadır.
Granada’da diğer şehirlerde olduğu gibi farklı dönemlere ait eserler bulunmakta ve insanlar buraları ziyaret etmekten çok büyük keyif almaktadır. Granada içerisinde yer alan Elhamra Sarayı’na yıl içinde çok sayıda insan gelmektedir. Gezi kapsamından burası da gezilmekte ve daha sonra bir başka özel şehir olan Valencia’ya geçilmektedir. Valencia’dan sonra ise dünyanın da en güzel şehirleri arasında gösterilen Barselona gezilmekte ve İstanbul’a dönülerek bu özel tur tamamlanmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*