1 Mayıs turları brüksel turu

1 Mayıs iznini tatil ile değerlendirmek isteyenler tatil seçeneklerinden yurtdışı seçeneklerini değerlendirerek dinlenme ve eğlenme fırsatlarını araştırmaya başlarlar. Hem gezip kültür seyahati yapmak isteyenler hem de dinlenebilecek yerleri görmek isteyen kişiler tercihlerini Brüksel’den yana yapabilirler. Brüksel UNESCO dünya kültür mirası listesinde bulunan yerleri ile görülmeye değer şehirlerden biridir. Yurtdışı seçenekleri arasında uygun fiyatlarıyla dikkat çeken Brüksel vardır. Daha programlı bir Brüksel turu yapmak isteyen kişiler firmalarla irtibata geçerek 1 Mayıs Bürüksel turlarını satın alabilirler. Böyle bir turu yaklaşık olarak kişi başı 400 Euro’ya satın alabilirsiniz ve 4 günlük farklı bir deneyim yaşayabileceğiniz Brüksel gezisini keyif içinde geçirebilirsiniz.

Brüksel turunuzu başlatacağınız ilk gün Brüksel’de Grand Palace ziyaret edilmelidir. UNESCO dünya kültür mirası listesinde yer alan Grand Palace Brüksel ilk kurulduğu mekanı sembolize eder. Yerel kafelerinde bulunduğu bölge çiçekçi dükkanları ile dikkat çeker. Grand Palas’ta bir günde 750 bin begonya satılmaktadır. Brüksel gezisi yapacak olan kişiler bu bölgeyi görmeden turlarını sonlandırmamalıdırlar. Brabantine Kulesi şehri 96 metrelik yükseklikten izlemenize olanak verecek bir yerdir. Brüksel’in mükemmel manzarasını izlemek isteyen misafirler kuleye tırmanış yapabilirler. Hotel De Ville ziyaret edilerek Brüksel mimari yapısı hakkında bilgi edinebilirsiniz Bu mekan 1402 senesinde inşa edilmiştir. Manneken Pis, Brüksel’de fotoğraf çekmeyi seven kişiler tarafından sıklıkla ziyaret edilen bir heykeldir ve şehrin simgesi olarak sayılmaktadır.

Sonraki günlerde gezeceğiniz City Museum Müzesi etkileyici birçok sanat eserine ev sahipliği yapar. Brüksel eski yönetimindeki kraliyet ailesinin ikamet etmiş olduğu bu yer bize halde getirilerek ziyaretçilere açılmıştır. Centre Belge de la Band Dessinees de ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir. Bu müze Dünyadaki en büyük yapıdaki çizgi roman müzesidir. Meraklılarına hitap eden orijinal nitelikte Tenten çizimleri bu müzede yer almaktadır. Brüksel’de size tur firmanız tarafından tanınacak serbest zamanlarda Brüksel sokaklarında gezintiye çıkabilirsiniz. Şehrin caddelerinde bulunan şirin kafelerde tatlınızı yiyip kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Tur programının son kısmında havaalanlarına transfer edileceksiniz. Size tanınan ekonomik biletlerle İstanbul’a uçuş yaparak turunuzun sonuna varacaksınız.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*