Barselona Pgs 19 Mayıs 3 Gece

Avrupa kıtasının en güzel yerlerinden bir tanesi olan Barselona şehrini daha yakından görmek isteyen kişiler için ülkemizde faaliyet gösteren tur şirketleri tarafından 19 Mayıs tarihine özel 3 gece sürecek geziler hazırlanmakta ve insanlar bu gezilere katıldıklarında Pgs ile yolculuk etme fırsatı yakalamaktadır. 19 Mayıs tarihinde oluşan tatil günlerini farklı bir ülkede değerlendirmek isteyen kişilerin birçoğu ülke dışındaki önemli noktalara giderken söz konusu kişilerin içerisindeki önemli bir bölüm tatil için Barselona’yı tercih etmektedir. Bu tercihlerden dolayı söz konusu yere olan talep artmakta ve şirketler bunlara daha rahat cevap verebilmek için ekstra çalışmalar yapmaktadır. İber yarımadası içerisinde yer alan Barselona aynı zamanda da Katalan bölgesinde bulunmakta ve bu durumda çok ciddi bir kültürel zenginlik oluşturmaktadır.
İstanbul’da yer alan iki havalimanından birisi olan Sabiha Gökçen’den hareket eden uçaklar doğrudan Barselona’ya gelmekte ve buradaki şirket yetkilileri gelen kişileri karşılamaktadır. Karşılamanın ardından ise buradan konaklama yapılacak otele geçilmekte ve buradan sonra da şehir turu başlamaktadır. Barselona içerisinde Colon Meydanı, KristofColomb Heykeli, Barcelona Limanı, Katalunya Meydanı ve SagradaFamilia Bazilikası gibi çok önemli yerler bulunmaktadır. Bunların tamamı gezi boyunca detaylı olarak gezilmektedir. Özellikle kentin simgelerinden bir tanesi olan SagradaFamilia Bazilikası çok büyük ilgi görmektedir. Farklı bir mimariye sahip olan bazilikayı yakından görmek isteyenler çok uzak noktalardan gelmektedir. Henüz yapımı tam olarak bitmeyen bazilikanın 2030 yılında bitirilmesi hedeflenmektedir.
İlk gün yukarıda belirtilen eserler gezilirken ikinci günde ise iki farklı ekstra gezinti yapılmakta ve bunlara katılmak için ödeme yapılması gerekmektedir. Figureas ve Girona gezisi bunlardan ilkidir. Faklı dinden insanların huzur içinde yaşayabileceğini gösteren ender örneklerden olan bu bölge balıkçılık ile bilinmektedir. Diğeri ise Flamenko Gecesidir ki bu sayede de insanlar kültürel bir ziyafet çekmektedir. Üçüncü gün ise yine benzer bir program uygulanmakta ve söz konusu programda Park Güell gezilmektedir. Bir masal ülkesini andıran Park Güell özellikle çocukların ilgisini çekmekte ve içerisinde farklı bölümler yer almaktadır. Bunlarda detaylı olarak ziyaret edildikten İstanbul’a dönülerek gezi sonlandırılmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*