Ankara Hareketli İtalya Turları

İtalya turları ülkemizde bulunan ve bu yönde faaliyet gösteren tur şirketleri tarafından organize edilmekte olup bunlardan bir kısmı Ankara hareketli iken diğer kısmı ise farklı kentlerden başlamaktadır. Ankara hareketli olarak planlanan İtalya turlarına insanlar tarafından büyük bir ilgi gösterilmekte ve bu sayede insanlar dünyanın en güzel ülkelerinden bir tanesi olarak kabul edilen İtalya’nın en önemli güzelliklerini daha yakından görebilmektedir. Buraya yönelik organize edilen turlarda insanlar sadece tura katılım için ücret ödemekte ve bunların dışındaki masraflar şirketler tarafından finanse edilmektedir. Fakat bazı gezilerde durum bundan biraz farklı olabilmekte ve yemekler de kişilere ait olabilmektedir. Böyle yapılan geziler için ödenen ücretler bir miktar daha düşük olabilmektedir.

Ankara hareketli olarak planlanan gezilerin önemli bir bölümünde insanlar öncelikle İstanbul’a uğramakta ve burada bulunan kişileri de almaktadır. Daha sonra İtalya’nın farklı şehirlerine gidilerek yolculuklar başlamakta ve buralardan farklı şehirlere geçilmektedir. Yapılan gezilen çok önemli bir kısmında İtalya’nın birden fazla kenti gezilirken çok düşük bir kısımda ise sadece tek bir nokta gezilmektedir. Ayrıca gemi ile yapılan organizasyonlarda farklı ülkelere ait güzellikler daha yakından görülmektedir. Ankara’dan başlayan yolculuklar İtalya’da devam etmekte ve yine Ankara’da sona ermektedir. Ödenmesi gereken ücretler ise kapsama bağlı olarak farklılık göstermektedir. Gezinin kaç gün süreceği, hangi şehirlere gidileceği, hangi otellerde konaklama yapılacağı gibi birçok husus fiyatları değişkenlik göstermesine neden olmaktadır.

İtalya içerisinde yer alan çok sayıda önemli şehir bulunmakta ve bunların tamamı yıl içinde çok sayıda turisti konuk etmektedir. Söz konusu şehirlerden bir tanesi olan Napoli, ülkenin en büyük 3. şehridir ve yaklaşık 2800 yıllık bir tarihi bulunmaktadır. Bundan dolayı da şehir içerisinde çok sayıda önemli yapı bulunmaktadır. Bunların bir kısmı çok uzun zaman önce inşa edilmiş diğer kısmı ise daha yakın tarihte inşa edilmiştir. UNESCO kültür mirası listesinde bulunan Napoli zaman zaman farklı olaylara gündeme gelse de burada yer alan Zafer Takı, Teatro San Carlo ve PalozzoReale gibi eserler büyük ilgi görmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*