Almanya – Polonya Turu

 

Ülkemizden en fazla gurbetçiyi ağırlayan Almanya ile ikinci dünya savaşında yoğun hasar almış ülkelerden olan Polonya turu İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından havalanan yolculuk ile başlamaktadır. Almanyanın Berlin Schönefeld Airport havalimanına yaklaşık olarak yerel saat 12 gibi iniş yapan uçakla birinci günü başlayan Almanya ve Polonya turu 7 gece 8 gün sürmektedir.                                                                                                                                         1.Gün: Berlin şehrinde Poznan’a varış ve otele yerleşmeyle bitmektedir.                                                         2.Gün: Poznan şehir turunda, şehir binası, St.Maria Magdelana Collegiate Kilisesi, Özgürlük meydanı, şehrin en büyük serası The Palm House ziyaret edildikten sonra Varşova’ya geçilir. Varşova’ya geçilirken isteyenler belli bir miktar karşılığında tuğladan yapılmış anıtsal kiliseleri, şehir duvarları ve Orta Çağ Gotik mimarisiyle UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Torun gezebilir.

3.Gün: Varşova panoramik şehir turunda, III. Zygmunt Waza sütün heykeli, Kraliyet Sarayı, Çanlı meydan, Madam Curie’nin evini ve Deniz Kızı Sirena anıtı gezilir. İsteyenler ekstra 35 Euro karşılığında yıllık yaklaşık 5 milyon kişinin ziyaret ettiği Polonya’nın açık hava müzesi Czestochowa’yı gezilir, sonrasında Krakow şehrine geçilir.                                                                                                 4.Gün: Krakow’da,  UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ndeki tarihi şehir merkezi, Wawel Katedrali, Wawel Kalesi, Meryem Ana Bazilikası, Slowacki Tiyatrosu gezildikten sonra isteyenler ücret karşılığında ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ndeki Wieliczka Tuz Madeni’ni gezebilirler. Akşam yemeğinde ekstra ücretli Leh gecesi düzenlenebilir.                                  5.Gün: Wroclaw yolu üzerinde bulunan İkinci Dünya Savaşı sırasında yaklaşık 1,5 milyon Yahudi’nin öldürüldüğü Auschwitz Nazi Kampı isteyenler tarafından gezilebilir. Wroclaw’da, Şehir Binası, Market Meydanı, Katedral Adası ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ndeki Hala Ludowa gezilir.

6.Gün: Berlin yolunda, isteyenler Dresden turuna 40 Euro karşılığında katılabilirler. Dresden’de, Kadınlar Kilisesi, Semper Opera Binası, Martin Luther Meydanı,  Tiyatro Meydanı ve Prag Caddesi gezilir.                                                                                                                                            7.Gün: Panoramik Berlin turunda, TV kulesi, Alexanderplatz, Berlin Belediye binası, Berlin Katedrali, Nikolai Meydanı, Schlossplatz ve Unter den Linden Bulvarı,  Friedrichstraße ve Gendarmenmarkt katedralleri, Brandenburg Kapısı, Berlin duvarı kalıntıları, Potsdamer Platz ve Kurfürstendamm bulvarı gezilir. İsteyenler ekstra ücretli UNESCO Dünya Mirası listesinde olan Potsdam’ı görebilir. Potsdam’da Dikilitaş, Sanssouci Sarayı, Nikolai Kilisesi, Tarihi Değirmen Ende, Fransız Kilisesi, Rus Kolonisi Aexandrowka, St. Peter und Paul Kilisesi gezilir. 8.Gün: Kahvaltıdan sonra Berlin Schönefeld Airport’dan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçularak gezi sona erdirilir.
 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*