23 Nisan Özel Almanya Polonya Turu

23 Nisan kutlamaları sebebiyle verilen tatili farklı bir yerde geçirmek isteyen kişiler için tur şirketleri tarafından bu tarihe özel turlar yapılmakta ve bunlar arasında bulunan Almanya Polonya turu için katılımcılar Pgs ile gidiş Berlin sınırları içerisinde yer alan havalimanlarından birisine yapılmakta ve dönüş yine buradan gerçekleştirilmektedir. Almanya’nın başkenti olan Berlin’de başlayan bu özel gezi yine burada sona ermekte ve insanlar söz konusu gezi kapsamında hem Polonya’ya ait farklı kentleri hem de Berlin’i daha yakından görme fırsatı elde etmiş olmaktadır. Söz konusu durumdan dolayı insanlar tarafından 23 Nisan tatili için değerlendirilen tura ilgi oldukça fazla olmaktadır.

23 Nisan tarihine özel olarak yapılan gezi için insanlar öncelikle İstanbul’da bulunan Sabiha Gökçen Havalimanına gelmekte ve buradaki dış hatlar terminalinden Pegasus hava yolu şirketine ait uçak ile Berlin’e iniş yapmaktadır. Daha sonra ise görevliler tarafından karşılanan kişiler burada hazır olarak bekletilen özel bir toplu taşıma aracı ile Poznan’a transfer edilmektedir. Poznan’a gelen kişiler öncelikle otele yerleşmekte ve daha sonra ise burayı gezmek için panoramik şehir turuna katılmaktadır. Poznan’dan sonra Polonya’nın en önemli kentlerinden bir tanesi olan Varşova’ya geçiş yapılmaktadır. Varşova üzerinde bulunan tarihi yapılar ziyaret edilmekte ve daha sonra ise Krakow’a geçiş yapılmaktadır. Krakow şehri Papa II. Jean Paul’un bir dönem görev yaptığı yer olarak bilinmektedir. Buradan sonra ise bir başka Polonya şehri olan Wroclaw’a gidilmektedir. Burada yer alan Hala Ludowa UNESCO tarafından koruma altına alınmış bir yapıdır. Buraya yıl içinde çok sayıda turist gelmektedir.

Polonya’ya ait kentler ziyaret edildikten sonra Almanya’ya tekrar geçiş yapılmaktadır. Alman başkenti olan Berlin’e gelen ziyaretçiler burada bulunan çok sayıdaki önemli noktayı yakından görme fırsatı bulmaktadır. Berlin Belediye Binası, TV Kulesi, Tarihi Değirmen, Berlin Duvarı gibi yerleri ziyaret eden kişiler ayrıca burada yer alan mağazalardan alışveriş yapma imkanı da bulmaktadır. Daha sonra Pegasus ile İstanbul’a dönülmekte ve gezi tamamlanmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*