Çocuklarla Barselona ve Müzeler Turu

Ülkemizde faaliyet gösteren tur şirketleri tarafından çok farklı geziler düzenlenmekte olup bunlardan bir tanesinde ise çocuklarla Barselona içerisinde yer alan müzeler ve PortAventura gezilebilmektedir. Özellikle PortAventura turu çocukların çok büyük ilgisini çekmekte ve buradaki etkinlikler sayesinde çok büyük keyif almaktadırlar. Çocuklara yönelik olarak yapılan söz konusu gezi, yetişkinleri de mutlu etmekte ve onlarda çocukları ile birlikte harika zamanlar yaşamanın keyfini çıkarmaktadır. Türk Hava Yollarına ait uçaklarla İstanbul Atatürk havalimanından hareket eden çocuklar ve aileleri Barselona’da yer alan havalimanına iniş yapmaktadır. Söz konusu gezi esnasından yapılan harcamalardan konaklama, ulaşım, transfer, panoramik turlar, kahvaltı ve vergiler tur şirketleri tarafından karşılanırken bunun haricindeki harcamalar ise kişiler tarafından karşılanmaktadır.

İstanbul’dan Barselona’ya geldikten sonra burada bulunan görevliler tarafından karşılanan yolcular öncelikle otellerine götürülmekte ve buraya sorunsuz bir şekilde yerleşmeleri sağlanmaktadır. Yaklaşık 4 saat süren yolculuk özellikle de çocukları biraz yorduğu için otelde dinlenme gereği duyan insanlar bu sürenin sonunda şehri gezmeye başlamaktadır. Öncelikle panoramik bir şehir turu yapılmakta ve bu esnada insanlar Endülüs Arenası, KristofColomb Heykeli, La Ramblas Caddesi, Katulanya Meydanı ve Kraliyet Sarayı gibi önemli noktaları daha yakından görme fırsatı yakalamaktadır. Gün içerisinde buraları ziyaret eden katılımcılar gece ise Flamenko Gecesi etkinliğine katılarak çok keyifli zamanlar geçirme fırsatı yakalamaktadır. Müzik ve dansın ağırlıkta olduğu geceden insanlar çok büyük keyif almaktadır.

İkinci güne otelde yapılan kahvaltı ile başlayan çocuklar ve ailelerinin ilk durağı Park Güell olmaktadır. Park Güell’i ilk defa görenler hayranlıklarını saklayamamaktadır. Bir masal ülkesine ya da bölgesine benzeyen Park Güell’i gören çocuklar büyük mutluluk yaşamaktadır. Rengarenk binaların olduğu bölgede farklı etkinliklere katılan çocuklar ve aileleri buradan sonra ise devasa bir yapıyı ziyaret etmektedir. Barselona kentinin en önemli markalarından bir tanesi olan Barcelona Futbol Takımı müsabakalarını burada bulunan CampNou stadyumunda yapmaktadır. Bu da burayı özel yapmakta ve dünyanın her yerinden gelen insanlar burada bol bol fotoğraf çektirmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*