Büyük ve Yeni Orta Avrupa Turu

Büyük ve Yeni Orta Avrupa turu birinci günü İstanbul Atatürk Havalimanından sabah havalanan uçağın Orta ve Kuzey Avrupa ticaretinin dünyaya açılan kapısı, kanallar şehri Hamburgun Fuhlsbuttel Havalimanına inişiyle başlamaktadır. Büyük ve Yeni Orta Avrupa turu ilk olarak Avrupa’nın en büyük ikinci limanına ev sahipliği yapan Hamburgtan başlar. Binnen ve Aussenalster gölleri,  Hamburg Tren Garı, Reeperbahn Caddesi, Rathaus Kulesi gezildikten sonra Berlin’e geçilir. Berlin’de, Kurfürstendamm, Tiergarten, Reichstag, Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Zoo İstasyonu, Berlin Filarmoni Orkestrası, Berlin Olimpiyat Stadyumu, Unter den Linden, Karl Marx Allee görülür.
                                                                                                  2.Gün: Prag’a geçerken yol üzerindeki Dresden turu ekstra ücretle yapılmaktadır. Dresden’de, 2.Dünya Savaşından sonra yeniden yapılanan şehir merkezi, Bruhl terası, Zwinger sarayı, elbe nehri, kral yolu, Martin Luther heykeli görülür.  Prag akşamı ekstra ücretli Orta Çağ Gecesi yapılır.

3.Gün: İsteyenler ekstra ücretli Prag Şaheserleri ve Vltava tekne turuna katılabilirler. Charles köprüsünden başlayan tekne gezisinden sonra Petrin Tepesi, Strahov Stadyumu, Strahov Manastırı, eğlenceli Aynalar Labirenti, Açlık Duvarı, şair KarelHynenchMacha heykeli, Aziz Michael Kilisesi, Aziz Laurentius Kilisesi gezilir. Sonrasında gelinen Prag’da, ve Guinness Rekorlar Kitabı’na göre dünyanın en büyük antik kalesi olan Prag Kalesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, St.Vitus Katedrali, Charles köprüsü, Dünya’nın en eski çalışan saat olma özelliği ile bilinen Astronomik Saat Kulesi ve Eski şehir meydanı gezilir. İsteyenlerle akşam yemekli ekstra ücretli Karlovy ve Vary turuna geçilir. Eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918 de kaldığı otel, Dvorak`ın Mozart`ın ,Göethe`nin Beethoven`ın, ruscari buyuk petro nun, Puşkin`in evleri, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ve geleneksel çek hediyelik eşyalarının satıldığı satış mağazaları Karlovy ve Vary turunda gezilir.

4.Gün: Viyana’ya geçerken isteyenler yolda UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve Bohemya’nın incisi olarak adlandırılan Cesky Krumlov turuna katılabilirler. Ardından varılan Viyana’da, Üniversite ve Parlemento Binası, Opera, Prater, Holfburg ve Müzeler bölgesi ziyaret edilir. Arzu edenler ekstra ücretli özel Viyana Gecesi ve Viyana Operası turuna katılabilirler.                                                                                                                                                               5.Gün: Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de Gellert Tepesi, Erszebet Köprüsü, St. Mathias Katedrali, Balıkçılar Kulesi, Zincirli köprü, Opera, Kahramanlar Meydanı gezilir. İsteyenler 35 Euroyla Tuna Nehri gezisine katılabilirler.                                                                                                             6.Gün: Ekstra olan Estergon Katedrali, Visegrad, sanatçılar şehri Szentendre turuna yapılır. Fotograf ve hediyelik eşya için serbest zaman sonrasında isteyenler Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkartacak eğlenceli Çigan Gecesi turuna dahil olabilirler.                                                                                                       7.Gün: Novisad üzerinden Belgrad’a giderken yol üzerindeki Karlofça ve Novisad turu yapılır. Belgrad’ın en önemli yerleri gezilir. Akşamında isteyenler Sırp Gecesi’ne katılabilirler. 8.Gün: İstanbul’a geri dönülür.
 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*