Barcelona Valencia Madrid Turu

İspanya turu seçenekleri arasında bulunan ülkenin üç farklı şehrini aynı turla gezme olanağı insanların çok büyük ilgisini çekmekte ve insanlar söz konusu tura katılmak suretiyle Valencia Madrid ve Barcelona kentlerini daha yakından görebilmektedir. İspanya’nın olduğu kadar dünyanın da en önemli kentleri arasında bulunan Barcelona, Madrid ve Valencia yıl içerisinde çok sayıda turist tarafından ziyaret edilmekte ve burada yer alan farklı medeniyetlere ait eserler çok daha yakından görülmektedir. İspanya konumu itibariyle de özellikle yaz turizmi için çok uygun noktalardan bir tanesi olduğu için insanlar hem kültür anlamından beklentilerini burada karşılamakta hem de deniz kum ve güneşin tadını çıkarma fırsatı yakalamaktadır.

Söz konusu kentlere yapılacak olan gezide konaklamalar genellikle 3 ya da 4 yıldızlı otellerde yapılmaktadır. Bu konaklamalar esnasında insanlara özellikle yöresel lezzetlerden oluşan kahvaltılar verilmekte ve bunun dışındaki öğünleri kişiler ünlü İspanyol restoranlarından yemektedir. Bu öğünlerde yenilen yemeklerin ücretleri de kişilerin kendileri tarafından karşılanmaktadır. Söz konusu durum insanların İspanyol lezzetlerini tatmasını sağlamakta ve bu da gezi açısından önemli bir zenginlik oluşturmaktadır. Söz konusu kentlerden Barcelona’nın yaklaşıl 2000 yıllık tarihi bulunmakta ve buna bağlı olarak da şehir içerisinde çok sayıda tarihi yapı yer almaktadır. Ayrıca bunların dışında yakın tarihte yapılanlar da bulunmakta ve bunlardan bir tanesi olan SagradaFamilia Bazilikası insanların çok fazla ilgisini çekmektedir. 1700’lü yıllarda yapılması planlanan bazilikanın tamamen 2030 yılında bitirilmesi hedeflenmektedir. Bunun dışında şehirde bulunan en önemli eserlerden bir tanesi de Barcelona futbol takımının kullanmış olduğu stadyumdur. NouCamp stadyumunun kapasitesi 100 binden daha fazladır ve dünyanın en büyük stadyumları arasında yer almaktadır.

Gezinin bir başka şehri Valencia’da ise Plaza de la Reina, Fallero Müzesi, St. Nicholas Kilisesi ve Plaza Del Cordino gibi önemli yerler bulunmaktadır. Buraları ziyaret eden kişiler ayrıca yöresel lezzetler arasında bulunan Paella ve Orxata’yı da tatmaktadır. Madrid ise ülkenin başkentidir ve burası da aynı şekilde çok sayıda tarihi yapıya ev sahipliği yapmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*