Almanya Polonya Turu Pegasus Havayolları

Avrupa kıtası üzerinde bulunan en önemli ülkeler arasında yer alan Almanya için düzenlenen gezi seçenekleri arasında bulunan Almanya Polonya turu insanların yoğun ilgisini çekmekte ve bu tura Pegasus Havayolları ile gelen kişiler ilk olarak Berlin Havalimanına iniş yaptıkları gibi dönüş için yine Berlin Havalimanını kullanmaktadır. Almanya’nın başkenti olan Berlin’e Paegasus Havayollarına ait uçağın inmesiyle başlayan turda insanlar Alman kentlerini gezebildikleri gibi Polonya’nın da önemli noktalarını daha yakından görebilmekte ve daha sonra yine Berlin üzerinde İstanbul’a dönerek geziyi tamamlamaktadırlar. Tek bir gezi ile iki ülkeye ait önemli kentleri ziyaret etme şansı insanların ilgisini çekmekte ve çoğu kişi bu fırsatı kullanmaktadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı içerisinde yer alan dış hatlar ana terminal binasında buluşan kişiler buradan Pegasus Havayollarına ait uçağa binmek suretiyle Alman başkenti olan Berlin’e gelmekte ve buradaki görevliler tarafından karşılanmaktadır. Berlin’e iniş yapıldıktan sonra burası gezilmeden daha önceden ayarlanmış olan özel araç ile Poznan’a geçilmekte ve buradaki otele yerleşilmektedir. Bu otel 3 ya da 4 yıldızlı olmakta ve insanların beklentilerini fazlasıyla karşılamaktadır. Poznan kenti içerisinde bulunan eserler arasında yer alan ve Rönesans döneminin en güzel örneklerinden birisi olarak kabul edilen Şehir Binası, yine ülkenin en önemli serası olarak kabul edilen Palm House, St. M. M. Collegiate Kilisesi gibi yerler ziyaret edilmektedir. Buralar ziyaret edildikten sonra ise Varşova’ya geçilmektedir.

Varşova’ya geçiş esnasında önemli bölgelerden bir tanesi için Torun turu düzenlenmekte ve isteyen kişiler buraya katılmaktadır. Buradan sonra şehir merkezinde bulunan otele yerleşen kişiler Varşova’da bulunan Deniz Kızı Anıtı ve Barbakan gibi önemli yerleri ziyaret etmektedir. Bir gecelik konaklamanın ardından ise Krakow’a geçiş yapılmaktadır. Krakow’un Hristiyan dünyası için farklı bir önemi bulunmaktadır. Papa II. Jean Paul, papa seçilmeden önce burada başpiskoposluk yapmaktaydı. Bundan dolayı Jean Paul’un görev yaptığı yerler yıl içinde turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Buradan sonra ise sırasıyla Wroclaw ve Berlin gezilmekte ve sonra da İstanbul’a dönülmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*