İtalya Güney Fransa İzmir Direk Sefer

Aşıkların ülkesi İtalya ile uzun sahilleri ve rengarenk mimarisiyle dünyanın en çok ziyaret edilen rotalarından biri olan Güney Fransa gezisi için direk uçak sefer ve yolculuğu İzmir Adnan Menderes Havalimanından yapılmaktadır. İtalya&Güney Fransa İzmir Direk Sefer ile gerçekleştirilen 7 gece 8 günlük turun fiyatı iki kişilik odada 499 Euro, tek kişilik odada kişi başı 779 Euro’dur. 1.Gün: Venedik’e varıp otel yerleşme ile geçmektedir. 2.Gün: rehber eşliğinde ekstra olarak düzenlenen Venedik Kombi Gondol turuna katılabilirler. Turda, San Marco Meydanı, Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, Son Bakış Köprüsü ve Salute Kilisesi görülecektir. Bu gezinin ardından yine arzu edenler Murano Burano turunu yapabilirler.

3.Gün: Garda Gölü’nün incisi, begonvillerle süslenmiş yapıları, Ortaçağ’ın dokusunu saklayan Sirmione Kasabası’nın gezisinde, Scaligero Kalesi görülüp tarih kokan sokakları gezilir. Sirmione Kasabasını gezdikten sonra isteyen ekstra yapılan UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi’ndeki Verona turuna dahil olabilir. Verona turunda, Coloseum, İtalya’nın ikinci büyük amfi tiyatrosu Arena di Verona görülür.  Verona’dan sonra Milano’ya geçilip Duomo Meydanı ve Katedrali, opera binası La Scala, Porta Romano ve La Galeria görülür. 4.Gün: Serbest zamanda arzu eden ünlü Hollywood yıldızlarının yazlık evlerinin bulunduğu Como turuna katılabilir. Como turundan sonra Nice kentinin Antika Pazarı, Promenade des Anglais, eski Nice bölgesi ve Massena Meydanı gezilir. 5.Gün: İsteyenler rehber eşliğinde dünyanın jet sosyetesinin gözdesi, film festivaliyle ünlü Cannes, varlıklı tatilcileriyle bilinen St.Tropez, yamaçları eşsiz manzaralarla süslenmiş Monaco Prensliği ve lüksle ihtişamın adresi Monte Carlo turunu yapabilir.

6.Gün: Cenova panoramik şehir turunda, San Lorenzo Katedrali, Antik Fener Kulesi, Ferrari Meydanı, Cenova Antik liman bölgesi, Dükler Sarayı ve Carlo Felice Opera Binası görülür. Şehir turundan sonra arzu edenler rengarenk evleriyle şarkılara konu olan Portofino turuna katılabilir. Portofino turundan sonra Pisa şehri ve Pisa Kulesi, Miracoli Meydanı gezilip Floransa’ya geçilir. 7.Gün: Pinokyo’nın memleketi Floransa panoramik şehir gezisinde, Çan Kulesi,  Santa Maria Del Fiore Katedrali, kuyumcu dükkanlarının bulunduğu Eski Köprü, Senyörler Meydanı görülüp Toscana Bölgesinde bulunan ve lezzetli İtalyan yemeklerinin tadılabileceği Siena’ya geçilip şehir turu yapılır.  8.Gün: Dileyen dünyanın merkezindeki kent olarak adlandırılan Roma turuna katılarak, Colosseum, Roma Forumu, Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Vatikan’ı görebilir. Akşamında isteyenler Roma Gece Turuna katıldıktan sonra dönüş için havaalanına transfer gerçekleştirilir. İzmir’e varışla gezi bitirilir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*