Roma Başlangıçlı Espresso İtalya Turu

Basınçla hızlı kahve demleme yöntemi Espresso İtalyadan tüm dünyaya yayıldığından kahveyi yerinde tadabilmek için Roma kentinden başlangıçlı harika bir İtalya Turu için Sabiha Gökçen Havalimanın Dış Hatlar terminalinde buluşulur. Bagaj, bilet ve pasaport kontrollerinden sonra havalanan uçak Roma Başlangıçlı Espresso İtalya Turu ilk rotası olan Roma Havalimanına iniş yaparak birinci gün başlar.

1.Gün: Roma panoramik şehir turunda,  Castel Sant’Angelo, batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol meydanı, San Pietro Meydanı ve Bazilikası, Venedik Meydanı, Gladyatör savaşlarının yapıldığı Kolezyum, İspanyol merdivenleri, II. Vittorio Emmauele anıtı, Aşıklar Çeşmesi gezilip görülür. Akşam konuklarımız rehber eşliğinde ekstra düzenlenen Roma Gece Turu veya Yemekli Gece Turundan birini seçerek katılma imkanına sahiptir.

2.Gün: Kahvaltıdan sonraki serbest zamanda arzu eden ekstra yapılan Napoli ve Pompei turuna dahil olabilir. Vezüv Yanardağının lav ve külleri altında kalmış olmasına rağmen 2000 yıl öncesinden günümüze kadar kalmış, taşlaşmış insanların görülebileceği tek yer olan  Pompei gezilir. Ardından ülkenin en romantik ve egzotik kentlerinden Napoli’ye geçilip önemli yerleri ziyaret edilir.

3. Gün: Roma’dan Floransa’ya geçerken yol üzerindeki Orvieto’ya rehber eşliğinde ekstra gezi düzenlenir. İsteyenin belli ücret karşılığında katılabileceği bu gezide Orvieto Antik kent Merkezi ve Orvieto Duomo’su gezilir. Floransa’ya vardıktan sonra gerçekleştirilen şehir turunda, Arno Nehri, üzerindeki kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio köprüsü, Palazzo Vecchio, Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, Santa Maria del Fiore Duomo’su ve Vaftizhane ziyaret edilip otele geçilir.

4.Gün:  Kahvaltıdan sonra dileyen ekstra düzenlenecek Pisa, San Gimignano ve Siena turuna katılabilir. Toscana üçlüsünden Pisa’da İtalya’nın simgesi haline gelen eğik Pisa Kulesi, Miracoli Meydanı, San Gimignano’da soylu rakip aileler tarafından inşa edilen 13 kule, Cisterne Meydanı, 17 mahalleden oluşan Siena’da ise Palio at yarışlarının yapıldığı Campo Meydanı, Siena Duomo’su, dar sokakları gezilecektir.

5.Gün: Venedik’e doğru giderken güzergah üzerindeki Bologna turu ortalama 25 Euro’ya yapılır. Bologna’da, Piazza Maggiore, Neptün Çeşmesi, Eski Pazar, Garisenda ve asinelli kuleleri, Eski Borsa Binası görülür. Venedik’e vardıktan sonra yapılan gezide, Tronchetto meydanı, Son Nefes Köprüsü, San Marco Meydanı ve Kilisesi, Rialto Köprüsü, Çan ve Saat Kulesi, Giorgio Maggiore Kilisesi ve Dükler Sarayı gezilir. İsteyen ekstra Gondol Turuna katılabilir.

6.Gün: Venedik’ten Bologna Havalimanına geçip İstanbul’a uçuşla birlikte gezi sona erdirilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*