Kuzey Almanya Kurban Bayramı Tur Paketi

Yıl içerisindeki tatil günleri arasında yer alan kurban bayramı döneminde Kuzey Almanya tur paketlerine dahil olarak Almanyanın doğal ve tarihi güzelliklerini görmek isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Altı gece sürmesi planlanan Kuzey Almanya kurban bayramı tur paketi ile İstanbul gidiş dönüşlü bir seyahat geçirmeniz mümkün olmaktadır.

Paketin içerisinde pek çok seyahat ile etkinlik yer almaktadır. Gezinin ilk ayağı, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali içinde rehber ile buluşmaktır. İstanbul’dan Leipzig’e hareket edildikten ve buraya geldikten sonra Berlin’e gidilmektedir. Berlin’de pek çok turistik alan gezildikten sonra akşam isteyenler için ekstra turlar da düzenlenmektedir. İkinci günde Berlin’de konaklanır, dileyenler sabah kahvaltısı sonrası düzenlenecek olan ekstra turlara da katılabilirler.

Bundan sonraki istikamet ise özel otobüslerle gidilecek olan Hamburg olacaktır. Burada görülecek yerler arasında; Balık Pazarı, Hamburg Tren Garı, Rathaus Kulesi, Aussenalster ile Binnen gölleri, Hafen City Limanı, Reeperbahn Caddesi sayılmaktadır. Günün akşamında ise misafirlerin yine ekstra olarak düzenlenecek Hamburg tekne turuna katılmaları da mümkündür. Dördüncü gün de Hamburg’da geçirilecek ancak Lübeck, Schwerin gezisine ekstra olarak katılmak seçenekler arasında sayılmaktadır. Gezinin beşinci durağı olan Hannover’de;Aegidienkirche, Rathaus Saat Kulesi gibi yerler gezilecek ve şehrin doğal güzelliklerini gezip görme imkanı da elde edilecektir. Bitiş ise otelde yapılacaktır. Bir sonraki gün kahvaltının ertesinde tekrar Leipzig’e gidiş yolculuğu başlamaktadır. Buraya ulaşmanın akabinde Altes Rathaus, Johann Sebastian, Tomaskirsche, Rathause Binası, Altstadt ile Völkerschlacht Abidesi Leipzig’de görülecek yerler arasındadır. Geceyi geçirmek için ise otele dönülmesi gerekmektedir.

Yedinci gün de, dönüş günü olacaktır ama kahvaltı sonrası dileyen konuklar ekstra düzenlenecek Dresden Turu’na katılabileceklerdir. Ardından da Türkiye’ye dönüş için hazırlıklar tamamlanacak ve havalimanına ulaşıldıktan sonrasında uçağın İstanbul’a inmesinin ardından da bu güzel seyahat son bulacaktır. Paketin içinde sıkça bahsi geçen ekstra geziler konusunda söylememiz gereken birkaç şey de bulunmaktadır. Bunlar en az 20 kişi katılım gösterirse düzenlenmektedir ve fiyatları da bunu ayarlayan yerel firmalar tarafından belirlenmektedir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*