Ankara Çıkışlı Benelüx Paris Turu

Ankara Esenboğa Havalimanın Dış Hatlar terminali çıkışlı olarak başlayan kişi başı ortalama 399 Euro civarındaki fiyatlarla gerçekleştirilen Benelüx ve Paris gezisi bu alanda gerçekleştirilen gezilerin en güzel turu olmaktadır. 7 gece 8 gün süren Ankara Çıkışlı Benelüx Paris Turu 1. Günü Almanya’nın Duesseldorf kentine varış otele transfer ve yerleşme ile başlamaktadır.

2.Gün: Lüksemburg’a geçilip şehir turu yapılır. Şehir turunda, UNESCO dünya kültür mirasındaki eski şehir, Petrus nehri, Anayasa Meydanı,  Dükler Sarayı, Vedar sokakları ve şehir katedrali gezilir. Paris yolu üzerinde dileyenler ekstra ücret karşılığında yapılan Lüksemburg-Almanya-Fransa sınırlarının bir araya geldiği Remich kasabası ve Schengen gezisine katılabilir. Paris’e varışın akabinde panoramik şehir turu yapılır.

Paris gezisinde, Champs Elysees, Louvre Müzesi ve piramit, Eyfel Kulesi, D’orsay Müzesi, Napolyon’un mezarı, 3. Aleksandr köprüsü, Grand Palace ve Petite Palace, Concorde Giyotin Meydanı ziyaret edilir.

3.Gün: Kahvaltıdan sonraki serbest zamana dileyenler ortalama 80 Euro karşılığında ekstra düzenlenen, Montmarte ressamlar tepesi, Eiffel Kulesi, Sacre Coeur Bazilikası, Notre Dame Katedrali ve Seine Nehri tekne gezisi turunu yapabilir. Akşam ise ekstra Paris by Nihgt turu yapılmaktadır.

4.Gün: Dileyenler kahvaltıdan sonra ekstra her yaştan insana hitap eden aktivitelerin bulunduğu Disneyland turuna belli bir miktar ödeyerek katılabilir dileyenler ise şehirde serbest zaman geçirebilir. Akşam ise isteyenler, büyülü bir yolculuğa çıkaracak olan ve 60 yıldır devam eden danslı dünyaca ünlü Lido Show Turuna katılma şansına sahiptir.

5.Gün: Brüksel’e doğru giderken dileyenler çikolatası ile ünlü, koruma altındaki yapıları ile tablo gibi kanallara ve eski köprülere sahip Brugges kenti turuna katılabilir. Brüksel’e varışın ardından Atomium anıtı, Çin ve Japon evleri, Mannequin Pis, Heysel stadyumu’nun görüleceği şehir turu yapılır.

6.Gün:  Amsterdam’a geçilip Ulusal Anıt, Dam Meydanı, Kırmızı Fener Sokağı, Merkez İstasyon ve Çiçek Pazarı gezilerek ziyaret edilir.

7.Gün: Kahvaltıdan sonra dileyen Muhteşem Hollanda turuna katılabilir. Bu turda kuzeyin Venediği olarak nitelendirilen Amsterdaki kanallar, köprüler, Delft şehri, Marken ve Volendam kasabaları ve dünyaca ünlü Mücevher fabrikası gezilir.

8.Gün: Kahvaltıdan sonra geçilen Düsseldorf kentinde panoramik tur yapıldıktan sonra havalimanına geçilir. Ankara Esenboğa Havalimanı’na doğru yapılan yolculukla gezi sona erdirilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*