Pegasus İspanya Portekiz Endülüs Turu

Ulaşımın Pegasus firmasıyla konaklamanın üç yıldızlı otellerde yapılacağı İber Yarımadasında bulunan İspanya Krallığı ve İspanyadaki Endülüs Bölgesi ile ardından Portekiz Cumhuriyeti turu kişi başı fiyatı 4195 lira civarındadır. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar terminali gidiş bölümünde buluşan Pegasus İspanya Portekiz Endülüs Turu katılımcılarının ilk rotası Barcelona olup kente varışın ardından panoramik şehir turu yapılır.

Kentte, bitmeyen Kilise Sagrada Familia, Plaza De Catalonya, Mila ev yapıları, Sant Jaume Kilisesi, MontJuic, Cristobal Colon anıtı, Battlo Evi görüldükten sonra alışveriş ve yemek için ayrılan serbest zamanın ardından otele geçilip yerleşilir. Arzu eden ekstra belli bir ücret karşılığında düzenlenen Antoino Gaudi’nin yaptığı Guell Park, 116 binanın farklı mimariyle inşa edildiği Poble Espanyol, Adım Adım Gotik Mahalle turuna katılabilir.

2.Gün: Kahvaltıdan sonra dileyen tarihi Girona gezisine katılıp, Dali’nin doğduğu Figueras Kasabası ve Dali Müzesi, San Feliu kilisesi, La rambla, Santa Maria katedrali meydanı, Yahudi Mahallesi, mimar Eiffel’in demir köprüsünü görebilir.

3.Gün: İspanya’nın en büyük 3.şehri Valencia gezisinin ardından Alicante ‘ye geçip panoramik kent gezisi yapılır.

4.Gün: Endülüs Bölgesinde yer alan Granada’da şehir turu yapıldıktan sonra isteyenler sarayın ziyaretçi yoğunluğuna göre gerçekleştirilecek olan El Hamra Sarayı turuna katılıp Granada’da bulunan otele geçiş yapılır. Akşamında ise arzu edenler Çingene Gecesine dahil olabilir.

5.Gün: Cordoba’da şehrine vardıktan sonra Musevi Çarşısı, Kurtuba Ulu Camii gezilip Sevilla’ya geçilir. Sevilla’da, Altın Kule, Alcazar Sarayı, Santa Maria Katedrali’nin çan kulesine dönüştürülen Giralda’sı görülür. İsteyenler akşam ekstra Flamenko Gecesine katılıp eğlenebilir.

6.Gün: Sevilla’dan Lizbon’a geçilerek kentte Keşifler Anıtı ve Jeronimus Manastırı, VII. Eduardo Parkı, Rossio Caddesi, Libardede Meydanı, Sao Jorge Kalesi, Alfama Semti, Alcantara Semti ve Tejo Nehri görülür. Arzu edenler yemekli Fado Gecesine katılabilir.

7.Gün: Porto’ya geçip gezilecek yerler arasındaki en önemlilerinden olan House Of The Prince, Rieira semti tarihi binaları, Porto Katedrali, Bolsa Sarayı, Santa Clara Kilisesi, Douro Nehri, Sao Francisco Kilisesi, Sao Bento tren istasyonu, Ponte d Lous I Köprüsü gezilir.

8.Gün: Madrid’de, Gran Via ve Don Kişot Parkı, Kraliyet Sarayı, Mayor Meydanı, Puerto Del Sol, boğa güreşlerinin yapıldığı Plaza Ventas, Cibeles ve Neptunos alanları, Alcalas Girişi, Retrio Parkı, Atocha Tren Garı, Santiago Bernabeu Stadı görülür.

9.Gün: Ekstra yapılan Toledo gezisinde, Toledo Katedrali, El Greco Evi, Sinagog, Tome Kilisesi ve altın el işçiliğinin yapıldığı dükkanlar ziyaret edilir.

10.Gün: Madrid’deki otelde yapılan kahvaltının ardından havalimanına geçilip İstanbul’a uçularak gezi sona erdirilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*