Paris & Disneyland Turları

Dünyanın en romantik şehirlerinden biri olan Paris ile her yaştan insana hitap eden eğlenceli aktiviteler ile dolu Disneyland çocuklarla ailecek gidilebilecek Avrupa turları içinde en güzel rotalardan biridir. Paris & Disneyland Turları İstanbul Atatürk Havalimanının Dış Hatlar gidiş terminalinde buluşma ile başlayarak bagaj, pasaport ve bilet kontrol işlemlerinden sonra havalanan uçağın Paris Havalimanına inişiyle devam etmektedir.

1.Gün: Havaalanından özel otobüslerle Paris şehir merkezine geçilerek panoramik şehir turu yapılır.  Panoramik turda şehrin en önemli yerleri gezilir. Bu yerler arasında, Tuilleries Bahçeleri, Opera Meydanı ve Binası, Comedie Francais, Askeri Müze, Champs-Elysees, Eiffel Kulesi, Napolyon’un Mezarı, Madlen Kilisesi, Louvre Sarayı ve Müzesi, Zafer Takı, Petit Palais ve Grand Palais bulunmaktadır.

2.Gün: Disneyland Otelinde yapılan kahvaltının ardından çılgınca eğlenmek için Walt Disney ve Disneyland Park stüdyolarına geçilir.  Çift parkta eğlenme imkanı bulunmaktadır. Bu parklarda, Perili Köşkte gezinti, maden treni ile maden tünellerinden ve yıkılmaya başlamış köprülerden geçme, hızlı trenle Indiana Jones’un Ölüm Tapınağı’nı gezme, tekne ile Karayip Korsanları’nı ziyaret etme, uzay gemilerine binerek Yıldız Savaşları’na katılma, Disney karakterleriyle tanışma, Uzay Dağı’ndan aya hız yapabilme gibi aktivitelerde eğlenme fırsatları bulunmaktadır.

3.Gün: Tüm gün Disneyland ve Walt Disney Stüdyolarında eğlendikten sonra akşam Paris’teki otele geçilir.

4.Gün: Kahvaltıdan sonra dileyen serbest olarak Paris’i keşfedebilir dileyen ekstra olarak düzenlenen Paris İkonları ve Seine Nehri turuna katılabilir.

Paris İkonları ve Seine Nehri turunda, Paris’in sembolü Eyfel Kulesi’ne çıkılır. Eyfel’den sonra tekne ile Seine Nehri’nin köprüleri geçilerek kentin yapıları ve muhteşem eserleri seyredilir. Tekne gezintisinde, Conciergerie Hapishanesi, Amerikan Kilisesi, Orsay Müzesi, Notre Dame Katedrali, Louvres Sarayı ve Modern Sanatlar Müzesi gibi harika eserler görülür. Ressamları ile ünlü Montmartre Tepesine çıkılır, bohem hayatın yaşandığı Pigalle Semti gezilir, Adaklar Kilisesi görülür. Vergisiz parfüm, saat ve kozmetik ürünler almak isteyenler buradaki mağazalardan alışveriş yapabilirler. Dileyenler akşam ekstra düzenlenen ve 60 yıldır devam eden Lido Show’a katılabilir.

5.Gün: Arzu edenler ekstra yapılan Notre Damme Katedrali, Lüksemburg Bahçeleri ve Panteon turuna katıldıktan sonra dönüş için havalimanına geçilir. Yapılan işlemlerin ardından İstanbul’a varışla birlikte tur sona erdirilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*