Alplerin Gölgesinde 5 Ülke Turu

Tatil ya da farklı bir geziye katılmak isteyenler için Alplerin gölgesinde kalan bölgeleri çok daha yakından görmek önemli bir seçenek olarak dikkat çekmekte ve düzenlenen bu Avrupa turu kapsamında 5 farklı ülke ziyaret edilmektedir. Ülkemizdeki tur şirketleri tarafından Alplerin gölgesinde 5 ülke turu çok büyük ilgi görmekte ve özellikle yılın bazı dönemlerde kontenjanlar çok kısa bir süre içerisinde tükenmektedir. Bu özel tura katılmak isteyen katılımcıların Atatürk Havalimanının dış hatlar terminaline gelmesi ve burada tur lideriyle buluşması gerekmektedir. Katılımcılar tur için ödeme yaptıktan sonra bir daha ödeme yapmamakta olup bütün harcamalar tur şirketi tarafından karşılanmaktadır.

İstanbul’dan uçakla hareket edildikten sonra İsviçre’nin Zürih kentine gelinmekte ve burada yer alan güzellikler ziyaret edilmektedir. Bu kapsamda FİFA merkezi, kentin en önemli tarihi bölümlerinden olan Lindenhof, saat kulesi, Zürih Gölü ve katedral gibi önemli noktalar ziyaret edilmektedir. Bu geziden sonra farklı bir kent olan Friedrichshafen’e gelinmekte ve buradaki otele yerleşilmektedir. Geceyi burada geçiren tatilciler daha sonra ise İtalya’nın ünlü kenti Milano’ya doğru hareket etmektedir. Bilindiği gibi İtalya’nın bu önemli şehrinde çok sayıda tarihi ve doğal güzellik yer almaktadır. Kent sınırları içerisinde bulunan Como ve Lugano göllerine gitmek isteyen kişiler için ekstra bir tur düzenlenmekte ve katılımcılar ücret ödemek suretiyle buna katılabilmektedir. Alplerin eteklerine kurulmuş olan söz konusu kasabalar ziyaret edilmekte ve insanlar burada farklı bir deneyim yaşamaktadır. 14.yüzyıldan kalan Duoma insanların ilgisini çeken önemli bir yapıdır.

Milano’dan sonra bir diğer önemli Avrupa kenti olan Nice’ye geçiş yapılmaktadır. Burada da aynı şekilde önce bir panoramik şehir turu ardından da diğer noktalar ziyaret edilmektedir. yine isteyenler için ücretli mini gezintiler mevcuttur ve bunlar sayesinde insanlar çok daha güzel noktaları görebilirler. Nice’den sonra Cenevre’ye geçilmektedir. Burası gezildikten sonra bir diğer İsviçre kenti olan Strasburg’a geçilmekte ve daha sonra Zürih üzerinden İstanbul’a gelinmektedir. Böylece 5 farklı ülke ve çok sayıda şehir bu gezi kapsamında görülmüş olmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*