Pegasus ile Motto İtalya Turu

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından Milano Havalimanına Pegasus Havayolları firmasının uçuşuyla başlayan Motto İtalya gezisi 7 gece 8 gün sürelik bir zamanda gerçekleştirilmekte olup turu kişi başı 299 Euroya yapmak mümkündür.  Milano Havalimanında katılımcıları bekleyen özel otobüsle ile Sirmione’ye geçilip yapılan panoramik şehir turuyla Pegasus ile Motto İtalya Turu devam eder. Sirmione’den Venedik’e doğru güderken yol üzerinde arzu edenlerin belli bir ücret karşılığında katılabilecekleri Verona turu gerçekleştirilir.

Verona turunda, Colosseum’dan sonra İtalyanın en büyük ikinci amfi tiyatrosunu, Romeo ve Juliet’in kahramanlarının evleri görüldükten sonra Venedik bölgesine varılarak otele geçilir. 2.Gün: Venedik gezisinde, San Marco meydanı, Rialto köprüsü, son bakış köprüsü, San Marco Bazilikası yani Altın Kilise görülür. Ekstra yapılan Gondol Turundan sonra Dante, Kopernik, Erasmus gibi ünlülerin yetiştiği, kızıl şehir Bolonga’ya varılıp şehir gezisi yapılır.

3.Gün: Floransa gezimizde, Avrupa’nın 4. büyük kilisesi, bronz kapılı Santa Maria Del Fiore Katedrali, Giotto’ nun Çan Kulesi, Davut Heykeli’nin bulunduğu Senyörler Meydanı, Eski Köprü görülür. Floransa’dan sonra Orvieto’ya doğru giderken yolda dileyenler ekstra Montepulciano Turuna katılabilirler. Şahin tepesi Orvieto’ya çıkıp manzara seyredildikten sonra Roma’ya geçilir. 4.Gün: Kahvaltıdan sonra isteyen serbest şehri dolaşabilir isteyen de ekstra olarak düzenlenecek olan Roma İkonları ve Vatikan turuna katılır. İtalya’ya gelmişken Vatikan’ı ve Roma İkonlarını görmemek olmayacağından yapılan geziye katılıp, galdyatör dövüşlerinin yapıldığı Colosseum, Roma Forumu, Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Melekler Şatosu, Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo ve Navona meydanı görülüp otele geçilir. Akşamında isteyen Roma Gece gezisine katılabilir.

5.Gün: Dileyen ücretle düzenlenen Napoli, Outlet, Nemi ve Castel Gondolfo turuna katılabilir. Napoli, Outlet, Nemi ve Castel Gondolfo turunda, Posilipo tepesinden Napoli ve Vezüv Yanardağı seyredilir, Centro Storico, Garibaldi Meydanı, Via Toledo, Castel Nuovo ve Pizza Mercato, Cristoforo Colombo caddesi görülür. Vezüv Yanardağının patlaması neticesinde yok olan Pompei kenti gezilir. 6.Gün: Pisa’ya giderken yolda ekstra düzenlenen Siena turu yapıldıktan sonra dondurması, türüf mantarıyla yapılan peynirleriyle ünlü San Gimignano gezildikten sonra Pisa’daki otele geçilir. 7.Gün: Cenova’ya giderken yolda isteyenler pastel renkli evleriyle şarkılara konu olan Portofino turuna katılabilir. Kristof Kolomb ‘un doğduğu yer olan Cenova’da panoramik şehir turunun ardından Milano’ya geçilip Milano kenti gezilir. 8.Gün: Dünyanın jet sosyetesinin yazlık evlerinin bulunduğu Como’da hatıra fotoğrafları çektirdikten sonra İstanbul’a dönüş için havalimanına geçilerek gezi bitirilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*