Pegasus ile Baştanbaşa Orta Avrupa Turu tur paketi

Baltık ile Adriyatik Denizleri arasında kalan ve Avrupa için önemli bölgeler arasında yer alan Orta Avrupa bölgeyi baştanbaşa gezmek isteyen kişiler için avantajlı tur paketi seçenekleri ile Pegasus ayrıcalığını bir araya getirerek istenilen turu ilgililerine sunmaktadır. Pegasus ile baştanbaşa Orta Avrupa turu tur paketiortalama 299 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa çıkarılmaktadır. Tur gezisi SAW Dış Hatlar Terminali’nden Viyana’ya uçuş ile başlamaktadır.

Varış sonrasında şehir turu gerçekleştirilmektedir. Gezi sırasında; önemli binalar, alışveriş merkezleri, Viyana Tiyatrosu, KartnerStrasse, MariahilferStrasse görülecek yerler arasında bulunmaktadır. 2.günde Viyana’dan Prag’a hareket eden kafile yol üzerinde ekstra tur fırsatlarından yararlanabilmektedir. Ücretli olan bu tur kapsamında; Avrupa Kültür Başkenti Linz’de Keppler Evi, eski şehir meydanı, Eski Katedral, Mozart Evi ziyaret edilmektedir. Otelde geceleme yapılmasının ardından 3.gün Prag’da serbest zaman geçirilmektedir. Konuklar bu zaman zarfında istedikleri gibi zaman geçirebilmektedir. Yanı sıra ekstra tur kapsamında da şehirde sayısın yer ziyaret edilmektedir. Gezilen yerle arasında; Strahov Stadyumu, Petrin Gözlem Kulesi, KarelHynench, Aynalar Labirenti,Aziz Michael Kilisesi, Aziz Laurentius Kilisesi, St.Vitus Katedrali bulunmaktadır.

4.gün otelden çıkış sağlayan konuklar Dresden’e doğru yola çıkmaktadır. Varış ile birlikte; Zwinger Sarayı, Bruhl Terası, Kral Yolu, Marthin Luther gibi önemli yerlerin görülmesi sağlanmaktadır. Yanı sıra; Vroklav Köprüleri, Market Meydanı’da ziyaret edilecek yerler arasında bulunmaktadır. Otele dönüş sonrasında ise dinlenen konuklar 5.günde Krakov’a doğru yola çıkmaktadır. Güzergah üzerinde isteyen yolcular için ekstra tur programı düzenlenmektedir. Bu gezi sırasında Auschwitz-Birkenaukampları ziyaret edilmektedir. Krakov’a doğru yol alan kafile varış sonrasında gerçekleşen gezi sırasında; Wawel Sarayı Kompleksi, Kopernik’in evi, Vistülü (Wisla) Nehri, Maria Magdelena Meydanı, Aziz Meryem Kilisesi, 12 Havariler Kilisesive Kapalı Çarşı görülecek yerler arasında bulunmaktadır.

6.gün Budapeşte’ye doğru hareket eden kafile ekstra gezi kapsamında; Wieliczka Tuz Madeni turuna katılabilmektedir. Sonrasında Unesco Dünya Mirasları listesinde bulunan Orta çağ şehri Banska Bystrica’yageçiş sağlanmaktadır. Burada ise;Elizabet kilisesi, Ebner House Binası, HolyTrinity Meydanı görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Ardından farklı bir orta çağ şehri olan BanskáStiavnica’yageçiş sağlanmaktadır. Bölgedeki şehir turunda; Belediye Binası, HolyTrinity Meydanı, Kammerhof, St. Catherine´s kilisesi görülecek yerler arasında bulunmaktadır arasındadır. 7.günde Budapeşte’de tam gün serbest zaman geçiren turistler tarihi ve kültürel yerleri detaylı şekilde gezebilmektedir. CastelDistirct, Kraliyet Sarayı, Matthias Kilisesi, Gellert Tepesi, Aziz Stephen Bazilikası görülecek yerler arasındadır. 8.gün otelden çıkış yapan kafile İstanbul’a dönmek üzere Pegasus havayollarına ait ilgili sefer sayılı uçak ile turu sonlandırmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*