Marsilya&Nice&Milano Turu

Fransa ülkesinde bulunan Marsilya ve Nice ile İtalya ülkesinin restoranları ile ünlü Milano şehri üçlü paket turu avantajlı paketleri ile indirimli fiyatlarla ziyaret edilebilmektedir. Marsilya&Nice&Milano turu yoğun ilgi gören turlar arasında olup yıl içerisinde bölgeyi bu turlar ile ziyaret edenlerin sayısı oldukça fazla olmaktadır. Balayı için de sık tercih edilen destinasyonlardan biri Fransa olmaktadır. Fransa’nın tarihini, zengin mutfak kültürünü ve doğal güzelliklerini görmek için turlar gelişmiş seçenekler olup erken rezervasyon ile çeşitli indirimlerle bilet sahibi olmak mümkün olabiliyor.

Fransa hem sanatı, mimariyi hem de aşkı temsil eden önemli ülkelerdendir. Akdeniz şehirlerinden biri olan Marsilya halkın iç içe olduğu bir Mağrib Meydanına sahiptir. Buradaki küçük kafelerde kahve ve şarabınızı yudumlamak mümkün. Marsilya ise limanı ile ünlü bir Fransa şehri olup St. Jean Kalesi ve Nicholas Kalesi’nin ziyaret edilebileceği şehirdir. Şehrin görülmesi gereken bir diğer noktası ise dini açıdan büyük bir öneme sahip olan Notre Dame de la Garde Bazilikası olan dini yapısıdır. Fransa’nın güneyde bulunan Nice tatil beldeleri ile ünlenmiş olup Massene Meydanı gezmenin keyifli olduğu caddelerdir. İtalya’nın önemli turizm merkezleri arasında yer alan Nice, Modern Sanatlar Müzesi’nde Roma dönemi kalıntılarını bulunmaktadır. Açık pazarları, tarihi yürüyüş alanları, manzara ve parkları, dini yerleri, özel müzeleri, sanat müzeleri, hediyelik eşya mekânları, plajları ile dikkat çekmektedir. Cours Saleya Pazarı hediyelik eşyaların bulunduğu çiçeklerle bezeli bir doğal ortam sunan yöresel tatların da ikram edildiği bir mekândır.

Fransa’nın mutfak kültürü oldukça gelişmiş olup çok farklı lezzetlere sahiptir. Marsilya ise Fransa’nın mutfak kültürünün en fazla gelişme gösterdiği şehridir. Deniz mahsulleri sıklıkla kullanılmakta olup yemeklerde zeytinyağına sıkça yer verilmektedir. Kalamar, midye, ahtapot deniz mahsullerinin yanı sıra patates, pırasa ve enginar mutfakta kullanılmaktadır. Akdeniz yemek kültürünün yansımalarının görüldüğü Fransa, Ratatouille, Bouillabeisse ve Pieds et paquets gibi yemeklere restoranlarda sıklıkla karşılaşılmaktadır. Milano ise İtalyan lezzetlerinin pek fazla görülmediği fakat modern gurmelerin yeridir. Ünlü restoranların bulunduğu Milano’da çok sayıda yıldızlı restoran bulunmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*