Madrid Başlangıçlı Büyük ve Yeni İspanya Turu

Resmi adı İspanya Krallığı olan ülkeye yapılacak olan turu İspanyanın başkenti ve en büyük belediyesi olan Madrid üzerinden başlangıçlı yapmak ve yeni rotalar üzerinden keşiflerden bulunmak ayrı bir keyif verecektir. Madrid Başlangıçlı Büyük ve Yeni İspanya Turu için İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanının dış hatlar terminalinin gidiş bölümünde uçuştan bir saat önce buluşma gerçekleştirilir.

Madrid Havalimanından özel otobüslerle şehir merkezine geçilerek panoramik tur gerçekleştirilir. Madrid’deki, Puerto de Alcala, Puerto del Sol, Kraliyet Sarayı, Plaza Mayor, Gran Via, Plaza de Espana, Paseyo de la Castellana, boğa güreşi arenası görülmesi gereken yerler arasındadır. İsteyenler akşam yapılan ekstra Madrid Gece turuna katılabilir. 2.Gün: Sevilla yolu güzergahında buluna Şövalyeler Şehri Toledo’ya arzu edenler için ekstra ücretle katılma şansının olduğu tur yapılır. Toledo turundan sonra Sevila’ya geçilip şehir gezisi yapılır.

3.Gün: Sevilla’da bulunan Santa Cruz Meydanı, Maria Luisa Parkı, İspanya Meydanı, Altın Kule, Paula Rahibeler Manastırı bir önceki gün gezildiğinden ekstra Endülüs Beyaz Köleler turu yapılır ve dileyenler bu geziye katılabilir. Gezide, Jerez De La Frontera, Arcos De La Frontera,  Ronda görüldükten sonra Sevilla’ya dönülüp otele geçilir. 4.Gün:  Avrupa’nın en büyük kenti olan Cordoba’da, Roma köprüsü ve Alcazar De Los Reyes Cristianos gezilir. Ardından dileyenler ortalama 25 Euro karşılığında Kurtuba Camii ve Mezquita turuna  katıldıktan sonra Granada’ya geçilir. Granda gezisinde, La Rambla, Belediye Binası ve Grand Via görülecek yerler arasındadır. Akşamında arzu edenler Albaizin ve Sacromonte yerel mahalleler turuna dahil olabilir. 5.Gün: Sarayın müsaitlik durumuna göre ekstra düzenlenen El Hamra Sarayı turuna isteyenler katıldıktan sonra Alicante’ ye varılır. Alicante’de, Maisonnave, Santa Barbara kalesi, Luceros ve Merkez Pazar gezilir.

6.Gün: Valencia’ya geçilip kentin önemli yerleri arasındaki, Micalet Çan Kulesi, Gotik Katedral, takasla alışveriş yapılan Lonja Market gezildikten sonra Barcelona’ya hareket edilir. Barcelona’da yapılan panoramik şehir turunda, Plaza De Espana, Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla Caddesi, La Sagrada Familia Kilisesi, Kristof Kolomb Heykeli görülür. Akşam isteyenler ekstra düzenlenen Barcelona ve lokal mahalleler gece turuna  katılabilir.  7.Gün: Kahvaltının ardından dileyen ekstra düzenlenen orta çağdan kalma mimarisiyle Girona, Salvador Dali’nin doğduğu Figueras, Dali Müzesi turuna dahil olabilir. Turdan sonra arzu edenler Barcelona İkonları turuna katılıp UNESCO Dünya Kültür Mirasları listesindeki Park Güell, Poble Espanyol gezilip yürüyüşle keşif yapılacaktır. 8.Gün: Kahvaltıdan sonra odalar boşaltılıp çıkış işlemleri yapılarak Barcelona Havalimanın transfer sağlanır. İstanbul’a varış ile birlikte harika gezimiz sonlandırılır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*