İstanbul Çıkışlı Sicilya & Malta Turları

Akdeniz içerisinde yer alan Sicilya ve bir ada ülkesi olan Malta son dönemde insanların ilgisini daha fazla çekmeye başlamış olup buna bağlı olarak turları düzenleyen şirketler İstanbul çıkışlı olarak buraları da programlarına eklemişlerdir. İstanbul çıkışlı Sicilya & Malta turları sayesinde insanlar çok özel yerleri daha yakından görebilme fırsatı elde ederken tur şirketleri tarafından yapılan kampanyalar sayesinde ise bunu çok daha uygun bir fiyata yapabilmektedir. Ülkemizdeki insanların söz konusu turlara olan ilgisi her geçen gün biraz daha artmakta ve buna bağlı olarak bazen yer bulma konusunda sıkıntılar yaşanmaktadır. İnsanların böyle olumsuz bir durum yaşamaması için biraz acele etmesi faydalı olacaktır.

İstanbul’da toplanan katılımcılar öncelikle uçak ile Avrupa’nın en güzel ülkelerinden birisi olan İtalya’ya geçiş yapmakta ve daha sonra insanlar Catania kenti için yapılan panoramik şehir turuna katılmaktadır. Catania içerisinde yer alan güzellikleri gezdikten sonra ise isteyenler ekstra ücret ödemek şartı ile halen faal durumda olan Etna Yanardağını gezebilmektedir. Etna üzerinde yer alan volkanik taşları alan kişiler, bunları hatıra olarak saklamaktadır. Bir yanardağa bu kadar yakın olabilmek, son derece özel bir durumdur ve insanlar bu fırsatı kaçırmamaya özen gösterdiğinden söz konusu mini gezi, son derece yoğun olmaktadır. Burası, insanları fazlasıyla etkilemekte ve keyifli dakikalar geçirmelerine neden olmaktadır.

Bu tur paketi toplamda 5 gündür ve ilk 3 günü İtalya’nın Sicilya bölgesinde geçmektedir. Catania dışında Savaco, Taormina ve Messina gibi yerler de ziyaret edilmektedir. Sicilya Adası’ndaki tur tamamlandıktan sonra ise Malta’ya geçiş yapılmaktadır. Ufak bir ada ülkesi olan Malta, doğal kalmış doğası ile dikkat çekmektedir. Akdeniz’deki güvenlik noktalarından birisi olarak görülen bu ada, yüzyıllar boyunca farklı medeniyetler tarafından kullanılmış ve buna bağlı olarak da tarihi yapı bakımından son derece zengindir. Baba filminin ve Game Of Thorenes dizisinin çekildiği yerler insanlardan büyük ilgi görmektedir. Buralar da tam olarak gezildikten sonra uçakla İstanbul’a dönüş yapılmaktadır. Böylece 5 günlük gezi sona ermiş olmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*