İstanbul Çıkışlı İtalya & Slovenya Turu

Aşıkların dünya üzerinde gitmek isteyecekleri en romantik ülkelerden biri olan İtalya turu İstanbul Atatürk Havalimanından çıkışlı olarak yapıldığında ve Slovenya da eklenince daha keyifli ve güzel bir gezi haline gelmektedir.  Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde buluşan  İstanbul Çıkışlı İtalya & Slovenya Turu yolcularının ilk rotası Bari Havalimanına indikten sonra otobüslerle Napoli’ye geçilir.

1.Gün: Margarita pizzasının anavatanı Napoli’de, en eski semt Centro Storico, Garibaldi meydanı ve ViaToledo gezildikten sonra arzu edenler ekstra ücret karşılığında rehber eşliğinde gerçekleştirilecek olan Vezüv Yanardağı’nın eteklerinde kurulmuş Antik Kent Pompei turuna katılabilir. Yanardağın patlaması sonucunda yerle bir olan kentten kalan anfi tiyatro, evler, dükkanlar görülüp Roma’ya geçilip konaklamak için otele transfer gerçekleştirilir.

2.Gün: İtalya’nın başkenti Roma’da ilk olarak Vatikan ve San Pietro Katedrali gezildikten sonra İspanyol Merdivenleri, Pieta Collosseo, Roma Forumu, Traiano Forumu, Venedik meydanı, Circo Massimo yarış alanı, Vittoriano Zafer Anıtı ve Aşk Çeşmesi görülür. Akşamında ise isteyenler için ekstra düzenlenen Işıklar Altında Roma gezisinde, Aşıklar Tepesi, Piazza Del Popolo, Navona Meydanı, Panteon, Colosseum ve Via Del Corso’u ışıklar altında izlenecektir.

3.Gün: Albona Tepelerindeki Papa’nın yazlık sarayının yer aldığı Castel Gandolfo gezilip seyir tepesinde fotoğraf çektirildikten sonra Nemi kasabasına varılır. Nemi Kasabasını gezdikten sonra Floransa’ya doğru hareket edilir. Varışın ardından Floransa’da, Signoria Sarayı, Arno Nehri, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi ve Santa Maria del Fiore Katedrali gezdikten sonraki serbest zamanda alışveriş yapılabilir.

4.Gün: Dileyenler San Gimignano, Siena ve Pisa olmak üzere üç farklı yerden oluşan Toscana ekstra turuna katılabilir. San Gimignano’da, dondurma ve türüf mantarı ve porcini ile yapılan peynirlerin tadına bakıldıktan sonra şehrin Orta Çağ’dan kalma yerleri gezilir.  Avrupa’nın en büyük meydanı Campo’ya sahip olan Siena’da İtalya’nın en lezzetli yemekleri yenilir. Dünyanın en önemli tarihi eserlerinden olan eğik kulesiyle ünlü Pisa’da kule, vaftizhane, katedral ve Miracoli Medanı gezilir.

5.Gün: Vapurettolar ile Venedik şehir merkezine varmanın akabinde, San Marco Meydanı ve katedrali, Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Büyük Kanal gezilir. Dileyen ekstra düzenlenecek Gondol ve Burano Adası turlarına dahil olabilir.

6.Gün: Arzu edenler Milano, Verona ve Garda Gölü turuna katılır. Mermeri ile ünlü Verona’da, Romeo ve Jülyet`in evi, Brave-Dante ve Erbe Meydanı gezilir. Garda Gölü ziyaretinden sonra Milano’ya geçilip Doumo Meydanı, Doumo Katedrali gezilip Buenos Aires Bulvarında ve Galeria Vittoria Emanuele Çarşısı’nda alışveriş yapılır.

7.Gün: Avusturya şehri Graz`a doğru ilerlerken Slovenya`nın Başkenti 2016 European Green Capital ödüllü Ljubljana turuna dileyen katılabilir. Graz panoramik gezildikten sonra havalimanından İstanbul’a geri dönülür.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*