İstanbul çıkışlı büyük İspanya Turları

İspanya Endülüs Emevi Devletinden kalma eserleri ve doğal güzelliklerinden dolayı dünyanın çeşitli noktalarından gelen turları ağırlamaktadır ki ülkemizde de İstanbul Sabiha Gökçen çıkışlı yapılan turlar büyük ilgi görmektedir. İstanbul çıkışlı büyük İspanya Turları birinci gününde İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından başlayan yolculuk ülkenin başkenti ve en büyük şehri olan Madrid Havalimanına varışla devam etmektedir. Yeni ve eski olmak üzere ikiye ayrılmış olan Madrid’de, Plaza Mayor, Puerta Del Sol, Boğa Güreşi Arenası, Plaza Colon, GranVia,  Alcala Kapısı, Atocha ve Plaza De Orient görüldükten sonra konaklamak için otele transfer yapılır.

2.Gün: İsteyen serbest olarak şehri keşfedebilir isteyen de ekstra ücretle rehber eşliğinde yapılan yılda 7 milyon turisti ağırlayan, hiç bozulmadan günümüze kadar gelmiş dinlerin kardeşliğinin şehri Toledo turuna katılabilir.

Toledo’da, Şam işi dükkanları, Toledo Katedrali, El Greco’nun eserleri ve Krallar Kilisesi görülüp, Yahudi mahallesinde gezilerek ünlü badem ezmesinin tadına bakılır. İsteyenler için ünlü markaların bulunduğu Las Rosas Outlet turu düzenlenir. 3.Gün: Geçmişte sömürge ticaretinin ve Andalıcia Bölgesinin başkenti Sevilla’ya doğru giderken arzu edenler ekstra düzenlene Codoba turuna katılabilir. Endülüs İslam medeniyetinin ilk başladığı nokta olan Cordoba’da eskiden cami olan katedral gezilir. Sevilla’ya vardıktan sonra, tütün fabrikası, İspanya Meydanı, Yahudi Mahallesi, Altun Kule gezilip otele geçilir. İsteyenler akşam ekstra ücretle düzenlenen Flamenco Gecesine dahil olabilir. 4.Gün: Granada’ya geçip şehir gezildikten sonra dileyenlerle sarayın müsaitliğine göre ekstra El Hamra Sarayı gezisi yapılır. UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’ndeki El Hamra Sarayı’ndan sonra, Grand Via, La Rambla Meydanı, Belediye Meydanı görülür.

5.Gün: Valencia’da, takasla alışveriş yapılan Lonja Market, Gotik Katedral ve Micalet Çan Kulesi gezilir. 6.Gün: Kahvaltının ardından Barcelona’ya geçilip UNESCO koruması altında ki Casa Battlo, Casa Mila, Olimpiyat Stadı, Sagrada Familia, Plaza Espanya, Placa Catalunya ve Mont Juic görülür. Ardında isteyenler için ekstra Barselona Şaheserleri Turu yapılır. 7.Gün: Ekstra yapılan bölgenin en zengin kenti Girona ve rüzgarları ile ünlü Figueras turu düzenlenir. Girona’da, ünlü mağazalar, Aslan heykeli, Katedral Meydanı, Mezuzalı evler, Yahudi Mahallesi, özgürlük meydanı ve Rambla gezildikten sonra kruvasan eşliğinde kahve içilir. Figueras Kenti’nde, Salvador Dali’nin evi, müzesi gezilir. Akşamında Güney İspanya’da doğan Flamenko dansını izlemek için ekstra tur düzenlenir. 8.Gün: Barcelona Havalimanından İstanbul’a geçilerek gezi sonlandırılır.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*