20 Ağustos Çıkışlı Almanya Polonya Turu

Kurban Bayramı tatiline denk gelen 20 Ağustos günü Sabiha Gökçen Havalimanından çıkışlı olarak gerçekleştirilecek olan ve 7 gece 8 gün süren Almanya ile Polonya turu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sitemiz ziyaret edilebilir.  İki kişilik oda fiyatı kişi başı 499 Euro’dan başlayan 20 Ağustos Çıkışlı Almanya Polonya Turu 1.günü, İstanbul’dan Poznan’a doğru gerçekleştirilen yolculukla başlamaktadır.

2.Gün: Poznan panoramik şehir turunda, Polonya’nın en büyük serası The Palm House, Şehir Binası, St.Maria Magdelana Collegiate Kilisesi, Özgürlük Meydanı gezilir. Şehir turundan sonra Varşova’ya geçilirken dileyenler ekstra düzenlenen ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Torun tuna dahil olabilir.

3.Gün: Varşova kentinde, Madam Curie’nin evi, III. Zygmunt Waza heykeli, Çanlı meydan, Barbakan, Deniz Kızı Sirena anıtı ve Kraliyet Sarayı gezilir.

Panoramik şehir turundan sonra dileyenler ekstra düzenlenen Polonyanın açık hava müzesi olarak bilinen Czestochowa turuna katıldıktan sonra Krakow’a doğru hareket edilir.

4. Gün: Kahvaltının ardından yapılan Papa II. Jean Paul’un başpiskopası iken papa seçildiği Krakow turunda, Wawel Katedrali ve Kalesi, Kapalı Çarşı Sukiennice, Florianska caddesi, , Meryem Ana Bazilikası, Slowacki Tiyatrosu ziyaret edilir. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde Krakow turundan sonra dileyenler rehberin ekstra düzenleyeceği Wieclzka Tuz Madeni turuna katılabilir. Wieclzka Tuz Madeni turundan sonra otele geçilir. İsteyenler akşam yemeğini yaklaşık olarak 55 Euro’ya düzenlenen Leh gecesinde canlı müzik eşliğinde yiyebilirler.

5.Gün: Wroclaw’a doğru giderken dileyenler belli bir ücret karşılığında ekstra düzenlenen Auschwitz Nazi Kampı turuna dahil olabilir.

Wroclaw’a varışın ardından hemen şehir turu yapılmaktadır. Şehir turunda kentin en önemli yerlerinden olan Market Meydanı, Katedral Adası, Şehir Binası ve Hala Ludowa gezilir.

6.Gün: Berlin’e doğru giderken yapılacak ve Prag Caddesi, Martin Luther Meydanı gibi yerlerin gezileceği Dresden turuna dileyenler katılabilir.

7.Gün: Kahvaltının ardından panoromik Berlin turu yapılır. Turda, Nikolai Meydanı, Berlin Katedrali, Fernsehturm, Berlin Belediye binası, Alexanderplatz, Friedrichstraße ve Gendarmenmarkt katedralleri,  Schlossplatz ve Unter den Linden Bulvarı, Brandenburg Kapısı, Kurfürstendamm bulvarı gezilir. Dileyenler ortalam 40 Euro karşılığında yapılan Potsdam turunu yapabilir.

8.Gün: Sabah kahvaltısından sonra otelden çıkış yaparak havalimanına geçilir. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş ile tur sona ermektedir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*