Fransa Almanya Çekya Turu

Yeni ismi ile Çekya son zamanlarda ülke turu kapsamında en çok tercih edilen turlar arasında yer aldığı için Fransa ile Almanya gibi ülkelerde dahil edilerek bu turların kapsamı oldukça genişletilmektedir. Yurtdışı seyahatlerin son zamanlarda hız kazanmasıyla eskiden zenginlerin ve iş adamlarının uğrak yerleri olan ülkeler için düzenlenen turlarla farklı bir seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz. Ülkemizden sıklıkla Fransa Almanya Çekya Turu düzenlenmektedir. Bu turlara katılarak 7 gece 8 gün süren unutulmaz bir tatil fırsatı yakalayabilirsiniz. Yaklaşık olarak bu hizmetten faydalanma bedeli 599 avro’dan başlamaktadır. Hangi firmanın seyahatine katılacağınıza karar verdikten sonra kısmen tatiliniz başlamış demektir.

Seyahat gününüz geldiğinde uçuştan 3 saat önce havaalanında olup pasaport ve bilet işlemlerinizi tamamlamalısınız. Tercih ettiğiniz firmalar aracılığı ile İstanbul’da uçuşunuzun başlamasıyla ilk olarak Fransa Paris’e gidiyorsunuz. Havaalanında sizi şehir turuna çıkarmak için otobüsleriniz hazır olarak bekliyorlar. Seyahatinizin ilk günü harika bir Paris turuyla başlıyor. Eiffel kulesi, Trocodre meydanı, Şanzalize Caddesi, Arc de Trimope, Coure müzesi, Alexandre Köprüsü, gotik eserler, cam piramit meydanı ve Notre Dome Katedrali, ressamlar tepesi, Opera Garnier gibi eşsiz güzellikler tüm ihtişamıyla sizi bekliyor.  Bu turlar panaromik olduğu için müzeleri ve katedralleri ve diğer tüm eserleri dışarıdan otobüsünüzle gezerken görüyorsunuz.

Turunuz hızla devam ederken Almanya’ya geçiyorsunuz. Almanya turunuz Heidelberg turuyla başlıyor. Hauptstrasse Marktplatz Meydanı, köprü, Heidlberg kalesi, Rothenburg, 42 kuleli sur ve sağlı sollu minik dükkânların olduğu Schmiedgasse caddesi, Kaiserburg Kalesi, ana meydan, Saint Larent kilisesi gibi birçok mekânı görme imkânınız oluyor.

Almanya turunun sona ermesiyle Çekya’ya geçiş yapılmaktadır. Çekya turunuz Prag ile başlamaktadır.  Kalesi, katedralleri, şehir meydanları, saat kulesi, Vitra nehri ve Karel köprüsü görmeniz için sizleri bekliyor olacaktır. Prag turunuzun da sona ermesiyle artık yurda dönüş işlemleriniz başlamış oluyor. Böylelikle sekizinci günde İstanbul’a ulaşmış oluyorsunuz.

Bu turlar için birkaç önemli nokta var. İlk olarak bu ülkelere giriş yapabilmeniz için pasaportunuz olması şart çünkü ülkemiz vatandaşları için vize uygulaması yapılmaktadır. Bazı tur şirketleri otellerinizde ve seyahatiniz boyunca oluşan vergileri sizden ekstra olarak talep edebiliyor. Eşyalarınız bu gezi boyunca sizin sorumluluğunuzda oluyor herhangi bir sorunla karşılaşırsanız firmalar bunu kabul etmek istemiyorlar. Ayrıca bazı firmalar bu turlara katılım ücretlerinde taksitlendirme imkânı sunmaktadırlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*