Kurban Bayramı Özel Madrid Valencia Turu

İspanyanın başkenti Madrid ve Katalan Özerk Bölgesinin başkenti Valencia ile UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesindeki alanlarıyla Barcelona arası harika turu Kurban Bayramı tatilinde özel olarak gerçekleştirme fırsatı bulunabilir. Sabiha Gökçen Havalimanından havalanan uçak yolculuğu ile başlayan Kurban Bayramı Özel Madrid Valencia Barcelona Turu ilk durak Madrid’e varış ve şehir turuyla devam eder. Madrid’de, Puerto de Alcala, Puerto del Sol, Plaza Mayor, Gran Via, Paseyo de la Castellana, Kraliyet Sarayı, boğa güreşi arenası ve Plaza de Espana gezilir.

2.Gün: Kahvaltıdan sonra dileyenler ekstra ücretle gerçekleştirilen üç büyük dine bağlı insanların bir arada yaşadığı Toledo ve Santa Maria Katedrali turuna dahil olabilir.

Şövalyeler Şehri Toledo’da, Tako Nehri, San Martin Köprüsü gezilip Şam İşi ve altın el işçiliğinin yapıldığı dükkanlar görüldükten sonra akşamında isteyen Flamenco turuna katılabilir.

3.Gün: Kahvaltının ardından otel odaları boşaltılarak Valenciya’ya doğru yola çıkılır. Kente varışın ardından panoramik şehir turu gerçekleştirilir ve portakallarıyla ünlü meyve bahçeleri, Gotik Katedral, takasla alışveriş yapılan Lonja Market, Micalet Çan Kulesi gezilir. Panoramik gezinin ardından Barcelona’ya doğru hareket edilir. Gece konaklama Batcelona’daki otelde gerçekleşmektedir.

4.Gün: Otelde yapılan kahvaltının ardından Barcelona panoramik şehir turu yapılır. Bu turda kentin en önemli yerleri arasında yer alan, Plaza De Espana, Plaza De Catalunya Meydanı, üzerinde olimpiyat tesislerinin olduğu Mont Juic Tepesi, La Rambla Caddesi, La Sagrada Familia Kilisesi ve Kristof Kolomb Heykeli görülür.

Şehir turundan sonra bırakılan serbest zamanda hediyelik alışverişi yapıldıktan sonra otele transfer gerçekleştirilir. Günün kalan kısmında arzu edenler ekstra ücretle rehber eşliğinde gerçekleştirilen Orta Çağdan kalma mimari binaları ile Girona, Yahudi Mahallesi, Salvador Dali’nin doğduğu yer ve büyük katedrali ile ünlü Figueras ve Dali Müzesi turuna dahil olabilir. Girona, Figueras ve Dali müzesi turunun akabinde gece konaklamak için otele geçilir.

5.Gün: Otelde alınan sabah kavatlısının ardından odalar boşaltılıp çıkış işlemleri yapılarak özel otobüslerle havalimanına geçilir. Uçuşta sıkıntı yaşamamak için 3 saat öncesinde havalimanında olmak gerekir. Bilet, bagaj ve pasaport kontrolleri yapıldıktan sonra gerçekleştirilen uçuşla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varılarak tur gezisi bitirilir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*