İstanbul Çıkışlı Brüksel Turu

Şehir Kaçamakları Benelüks Turları olarak da bilinen Brüksel gezileri İstanbul çıkışlı olarak Atatürk Havalimanının Dış Hatlar gidiş terminalinde başlamaktadır ki turu gerçekleştirmek için ilk rotaya varmak gerekmektedir. İstanbul Çıkışlı Brüksel Turu ülkemizin bayrak taşıyıcı firması Türk Hava Yollarının tarifeli uçağının Atatürk Havalimanından belirlenen saatte Belçika’nın başkenti Brüksel’e doğru havalanması ile başlamaktadır. Brüksel’e vardıktan sonra otel ulaşım sağlanmaktadır. Otel odalarının belirlenmesi, yerleşmenin ardından dileyen serbest zamanda dinlenebilir dileyen ise otelden çıkıp kenti keşfetmeye başlayabilir.

1. Gün: Kente varış, otel yerleşme ve serbest zamanla kenti keşfederek geçirilmektedir. 2.Gün: Gece konaklamanın gerçekleştirildiği otelde kahvaltı yaptıktan sonra şehrin panoramik turu yapılarak kenti keşfederek gezilir.

3.Gün: Brüksel şehir turunda, Çin ve Japon evleri, Kraliyet Sarayı, şehrin en yoğun yaşantısının geçtiği Grand Place yani şehir meydanı, Heysel Stadyumu, Mannequin Pis diğer adı ile İşeyen Bebek Heykeli ve Atomium Anıtı ziyaret edilerek görülür. Şehir merkezinin ardından dileyen Brugges turu da yapabilir. Brugges kenti çikolatası ile ünlüdür. Ayrıca UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan Ortaçağ’ın dokusunu yansıtan tarihi yapıları, kanalları ve köprüleri Brugges kentinin kesinlikle görülmesi gereken yerleri arasındadır. Belçika’ya gidip çikolata almadan dönmemek için Brugges turuna katılmak doğru olacaktır. Ertesi gün dönüş gerçekleşeceğinden bu günü dolu dolu geçirmek gerekir. Gece konaklamak için otelin bulunduğu Brüksel’e geri dönülür. Konaklama Brüksel’de gerçekleşir.

4.Gün: Otelde yapılan kahvaltının ardından çıkış işlemleri yapılarak otelden ayrılma işlemleri tamamlanır. Uçuşta aksilik yaşamamak için sefer saatinden en az 3 saat önce havaalanında olmaya özen gösterilmelidir. Bilet, pasaport ve bagaj kontrol ve işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yollarının tarifeli uçağı ile İstanbul Atatürk Havalimanı’na dönülerek tur bitirilir. Kişi başı 329 Euro olan geziye dahil olan hizmetler şunlardır:

  • İstanbul- Brüksel, Brüksel-İstanbul arası Türk Hava Yolları’nın Ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Turun açıklamalarında belirtilen 4 yıldızlı otelde 2 gece continental kahvaltı ve konaklama
  • Havalimanı yer hizmetleri vergisi
  • Havalimanı güvenlik vergisi
  • Mesleki Sorumluluk Sigortası diğer adı ile Zorunlu Seyahat Sigortası
  • Katma Değer Vergisi verilen fiyata dahildir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*