İstanbul başlangıçlı Varşova Tur paketi

Varşova kültür kentleri arasında en fazla talep gören önemli bölgeler arasında olduğundan farklı destinasyonlardan hareketle birçok tur paketi seçeneği ile turistlerin beğenisine sunulmakta bununla birlikte de İstanbul başlangıçlı hareketle birçok turisti ağırlamaktadır. İstanbul başlangıçlı Varşova tur paketi uygun fiyat seçenekleri ile konuklarını keşfedilmeyi bekleyen kültür ve sanatın merkezine davet etmektedir. 3 günlük tur programı dahilinde bölgeye hareket edecek olan kafile ortalama 398 Euro’dan başlayan fiyat seçenekleri ile geziye dahil olabilmektedir.

Tur programının başlangıcında uçuş saatinden 2 saat öncesinde havalimanında belirtilen havayolu firmasının yer aldığı kontuarda işlemlerin tamamlanması sağlanmaktadır. Gerekli çıkış işlemlerinin tamamlanmasından sonra uçuşun bulunduğu kapıda saat için bekleme gerçekleştirilmektedir. Yolculuk sonrasında Varşova’ya iniş yapan kafile üyeleri otel transferleri sonrasında ilk günü otelde dinlenerek geçirmektedir.

​Turun ilk gününde Varşova şehir turu gerçekleştirilmektedir. Eski Şehir bölgesinde yürüyüşe çıkan kafile bölgenin gotik mimarisini, Rönesans dönemi mimari tarzını yansıtan yapılarını yakından keşfetmektedir. Şehir sokakları gezilecek ve alışveriş yapılabilecek birçok özel alanı içermektedir. Bölgede bulunan sokak sanatçıları ile eğlenceli zamanlar geçirerek farklı atmosferin keyfine doyasıya varmak mümkündür. Tur programının 2.gününde Kültür ve Bilim Sarayı’nı ziyaret edilmektedir. Tüm şehirdeki en yüksek yapı olan bu bina içerisinde tiyatro, müze, konser salonu ve sinema barındırmaktadır. Şehrin panoramik görüntüsünün en yüksek kattan rahatlıkla görülmesi de mümkündür. Gezinin sonraki adresi ise Warsaw Rising Müzesi’dir. Bu yerde birçok sergi yakından görülebilmektedir.

Varşova gezisinin 3.gününde Polonya Yahudileri Müzesi’ni gezerek tura başlanmaktadır. 17.yüzyıl şaheseri olan bu yapı Yahudilerin asırlarca çektikleri acıları yansıtan bir atmosfer sunmaktadır. Sonraki adres ise Copernicus Bilim Merkezi olmaktadır. Bu alanda çok sayıda interaktif bilim gösteri sergisi bulunmaktadır. Çocukların ziyaret etmekten en fazla keyif alacakları yer olarak bilinmektedir. Tur programının 4.gününde sabah kahvaltısı sonrasında çevre gezileri düzenlenmektedir. Sonrasında turistler için serbest zaman dilimi başlamaktadır. Belirlenen saatler arasında misafirlerin uçuş saatinden 3 saat öncesinde otellerden alınarak transferlerinin gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Transferi kendi imkanları ile tercih eden yolcular ise uçuş saatinden 3 saat önce havalimanında olmaktadır. İstanbul uçuşu sonrasında tur programı sona ermektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*