Büyük İspanya Turu Sömestre Özel

İspanya Fransadan sonra Batı Avrupadaki ikinci büyük devlet UNESCO Dünya Kültür Mirası bakımından İtalyadan sonraki ikinci olması itibariyle ailecek yapılacak turu gerçekleştirmek için sömestre tatili oldukça idealdir.  Doğal ve tarihi eserlerinin çokluğundan ve ülkenin büyük olmasından dolayı Büyük İspanya Turu Sömestre Özel için 7 gece 8 günlük bir zaman dilimi ayırmak gerekecektir.

1.Gün: İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından Katalonya Özerk Topluluğu’nun başkenti Barcelona’ya uçulur. Barcelona, sahip olduğu eserlerden dolayı her yıl nüfusunun dört katı kadar turist ziyarete gelmektedir. Barcelona şehir turunda, Catalunya Meydanı, Bitmeyen Kilise olarak bilinen La Sagrada Familia, Port Olimpic, La Rambla Caddesi ve Gaudi’nin Evleri ziyaret edilir. Ziyaretlerden sonra konaklamak için otele geçilir.

2.Gün: Arzu edenler ekstra düzenlenecek Girona Figueras turuna katılabilir. İsteyenler de serbest olarak kenti keşfedebilir. Girona Figueras gezisinde, Mezuzalı evler, Aslan heykeli, Rambla, Yahudi Mahallesi ve Katedral Meydanı görüldükten sonra Figueras Kenti’ne geçilir.  Figueras Kenti’nde, Salvador Dali’nin kendi dekore ettiği evi ve müze gezilir.

3.Gün: En büyük limana sahip ülkenin üçüncü büyük kenti Valencia’da, Gotik Katedral, Sanat ve Bilim müzesi, Eski İpek Borsası, Tarihi Pazar ve Arena ziyaret edilir.

4.Gün: Kahvaltıdan sonra Granda kentinin Belediye Sarayı, Bib Lambra Meydanı, Katedral ve Kristof Kolomb Anıtı gezilir. Granada turunun akabinde isteyenler sarayın müsaitlik durumuna göre ekstra düzenlenen ElHamra Sarayı turuna dahi olabilir. İslam mimarisinin en güzel örneklerinden olan saraya ismi duvarlarındaki kırmızı tuğlalardan kaynaklı olarak verilmiştir. Akşamında ise isteyen Sacra Monte gece turuna katılabilir.

5.Gün: Andalucia Bölgesinin başkenti, tarihinde sömürge ticaretinin merkezi ve İspanya’nın dördüncü büyük kenti Sevilla gezilir. Sevilla panoramik şehir turunda, Carmen’in geçtiği tütün fabrikası, Yahudi Mahallesi, Sevilla Katedrali ve Altın Kule görülür. Beşinci günün akşamında ekstra düzenlenen eğlenceli Flamenko Gecesine isteyen ziyaretçiler katılabilir.

6.Gün: Sevilla’dan Madrid’e giderken yol üzerinde isteyenlerin katılacağı Endülüs İslam medeniyetinin ilk başladığı Cordoba şehri ve Cami turu düzenlenecektir. Cordoba turunda, eskiden katedral olan Cami, Plaza mayor meydanı, Puerta Del Sol, Plaza De Orient, Gran Via, Cibeles Meydanı ve Çeşmesi, Cervantes Anıtı ve Plaza Colon gezilir.

7.Gün: Madrid’de ekstra olarak düzenlenen İspanya’nın eski başkenti, UNESCO Dünya Kültür Mirasları bakımında zengin açık hava müzesi konumundaki Toledo turunda, El Greco’nun tabloları, Damascino mağazaları, pastaneleri gezilip badem ezmesinin tadına bakılarak gün sona bitirilir.

8.Gün: Madrid’den İstanbul’a uçularak tur sona erdirilir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*