Baltıklar ve Polonya Tur Paketi

Baltıklar olarak adlandırılan ülkeler Baltık denizinin kıyısında konumlanmış her yıl binlerce turisti ağırlayan muhteşem güzelliği ile göz doldurmakta ve Polonya ile ilişkili olan tur paketi seçenekleri sunan programlarla birçok kişi ülkelere akın etmektedir. Baltıklar ve Polonya tur paketi avantajlı fiyatlarıyla büyük ilgi çekmektedir. Baltık Denizine kıyısı olan ülkeler; Litvanya, Estonya ve Letonya farklı ülke insanları tarafından oldukça ilgi görmektedir. Bir diğer Baltık ülkesi olan Polonya’da kültürü, tarihi ve doğası ile keşfedilmeyi bekleyen eşsiz ülkeler arasında yer almaktadır.

Bu destinasyonlara düzenlenen tur fiyatları ortalama 950 Euro’dan başlayan fiyatlarla turistlere sunulmaktadır. Tur programının 1.gününde İstanbul Atatürk Havalimanı’nda buluşan kafile çıkış işlemlerinin yapılmasının ardından Kosice’ye doğru hareket etmektedir. Tura Avrupa’nın geçmiş tarihinin acı ile kavrulduğu Yahudi toplama kampı ziyareti ile başlanmaktadır. Günümüzde müze haline getirilmiş olan Auschwitz ve Birkenau Kampı ziyareti sonrasında şehir turu düzenlenmektedir. Şehit turunda Polonya’nın tarihini yansıtan tüm önemli yapıların görülmesi sağlanmaktadır.

Programın 2.gününde kahvaltı sonrasında UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan Wieliczka Tuz Madeni ziyareti gerçekleştirilmektedir. Herşeyin tuz olduğu alanda tablolar, heykeller, avizeler tuzdan yapılmış bir görüntüye sahiptir. Gezi bitiminde otelde konaklayan kafilenin 3.gün gezisinde kahvaltı sonrasında Varşova’ya hareket edilmektedir. Varışın sağlanmasının ardından şehir turu gerçekleştirilmektedir. Gezi sırasında; Kraliyet Kalesi, Trzech Krzyzy Meydanı,St. Anne’s Kilisesi, Saxon Garden, Kraliyet Sarayı, Saint Jan Kilisesi ve Çanlı Meydan görülen yerler arasında bulunmaktadır. 4.gün Gdansk’a hareket eden turistler varış sonrasında şehir turu gerçekleştirmektedir. Tur sırasında; Oliwa Katedrali, Neptün Çeşmesi, Long Market, Altın Kapı, Hapishane Kulesi, St. Mary Kilisesi görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Otelde gecelemenin ardından 5.günde Litvanya Kaunas’a hareket eden kafile şehirdeki önemli yapıları ziyaret etmektedir.

6.Gün Riga Vilnus şehir turunda gotik dönem yapıları yakından incelenmektedir. Alberta ve Elisabeth caddeleri, mükemmel doğası, Pilsetas Kanalı, Milda, Dome Katedrali, St.Peters Kilisesi,Arnavut kaldırımlı taş sokaklar görülecek yerler arasında bulunmaktadır. 7.gün programında Parnu Tallinn’e hareket eden konuklar Estonya’nın başkentini gezmektedir. Ortaçağdan kalan sokaklar, surlar, kaldırımlar eski fönem gotik yapıları son derece ilgi çekici olmaktadır. Belediye binası, Kadriorg Sarayı, Toompea Kalesi, Alex Nevsky Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur programı sonrasında serbest zaman sonrasında 8.gün Tallinn havalimanından İstanbul’a doğru yola çıkılmaktadır. İstanbul’a varış sonrasında tur programı sona ermektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*